Rewanż na „Pasach”. Powrót Różańskiego

Hokeiści Podhala Nowy Targ wygrali po dogrywce wyjazdowe starcie z Comarch Cracovią, rewanżując się tym samym „Pasom” za porażkę w 1 rundzie na własnym lodowisku. To już 6 z rzędu wygrana „Szarotek” w składzie których po raz pierwszy w tym sezonie pojawił się Jarosław Różański.

„Różak” sezon rozpoczął w roli asystenta trenera Phillipa Barskiego, ale od samego początku nie wykluczał powrotu do roli zawodnika. Od dłuższego już czasu trenował z zespołem i dzisiaj po raz pierwszy wskoczył do składu, zastępując w 4 formacji kontuzjowanego Jakuba Worw4

Pierwsza tercja bez bramek, mimo wielu sytuacji z obu stron. Początek to inicjatywa Podhala. Dwie okazje miał m.in. Richard Jencik, ale przegrał pojedynki z Miroslavem Koprivą. W miarę upływu czasu inicjatywę przejęli gospodarze. Trudne chwile „Szarotki”przeżywały w końcówce, kiedy przyszło się im przez niemal 2 minuty bronić w trójkę przeciwko piątce rywali. Nowotarżanie zdołali jednak odeprzeć napór rywala.

Gole nie padły także w drugiej odsłonie. W niej już żadnej z drużyn nie udało się na dłużej zaznaczyć swojej przewagi. Oba zespoły starały się być aktywne, sporo strzelały, ale zarówno Kopriva w bramce Cracovii i Przemysław Odrobny w bramce Podhala byli pewnymi punktami swojej drużyny.

Gole pojawiły się wreszcie w tercji trzeciej. Pierwsi zdobyli go krakowianie, którzy potrzebowali ledwie 9 sekund by wykorzystać grę 5 na 4 po karze Petera Chaloupki. Do bramki Podhala trafił spod niebieskiej linii Jiri Gula.

Nowotarżanie mogli błyskawicznie odpowiedzieć, po bo faulu na Jenciku rzut karny wykonywał Jussi Nattinen, ale przegrał potyczkę z Koprivą. Sposób na pokonanie czeskiego bramkarza „Pasów” znalazł za to w 55 min, po świetnej indywidualnej akcji, Krystian Dziubiński.

Kapitan „Szarotek” miał udział także przy zwycięskim golu w dogrywce. To on rozprowadził akcję po której Jencik trafił w górny róg bramki Cracovii .

Comarch Cracovia – KH Podhale Nowy Targ 1:2 po dogrywce (0:0, 0:0, 1:1, d. 0:1)

Bramki: 1:0 Gula (Rompkowski, Tvrdon) 48, 1:1 Dziubiński (Franek) 55, 1:2 Jencik (Dziubiński, Sominen) 63

Cracovia: Kopriva – Jachym, Musioł, Mikula, Jezek, Gajor – Kruczek, Bychawski, Bepierszcz, Kalinowski, Drzewiecki – Rompkowski, Gula, Kamiński, Tvrdon, Domogała, Kapica – Dąbkowski, Bezwiński, Kamiński, Bryniczka, Brynkus.

Podhale: Odrobny – Suominen, Seed,Jencik, Willick, Svec – Chaloupka, Kamieniew, Dziubiński, Nepauer Franek – Sulka, Mrugała, Pettersson, Nattinen, Słowakiewicz oraz Rożański, Siuty, Wielkiewicz.

Sędziowali Paweł Meszyński, Krzysztof Kozłowski.