Kamery live
prognoza pogody

Restaurant Week – po raz drugi w Nowym Targu

18 kwietnia 2019 12:40

Właśnie zakończyła się kolejna, 13. edycja Restaurant Week, który już po raz drugi gościł na Podhalu. Wśród 14 lokali biorących udział w wydarzeniu, znalazły się dwa z terenu Nowego Targu (Absynt i Villa Toscana), siedem restauracji zakopiańskich, dwie z Kościeliska i po jednej z Murzasichla, Białki Tatrzańskiej i Bukowiny Tatrzańskiej. Festiwal odbywał się tym razem w duchu filozofii zero-waste i w Nowym Targu cieszył się dużą popularnością. Jego kolejna edycja – już w październiku. My tymczasem prezentujemy specjały, jakich w ramach festiwalowej oferty, można było skosztować w nowotarskiej restauracji Villa Toscana. 

Restaurant Week - po raz drugi w Nowym Targu

Ideą festiwalu jest, najkrócej rzecz ujmując, zachęcenie ludzi do wyjścia z domu, integracji przy stole i wspólnego odkrywania nowych, wykwintnych smaków. Rezerwacji dokonuje się on-line, festiwalowa cena wynosi zawsze 49 zł/os. i obejmuje min. 1,5 godziny doświadczenia restauracyjnego, na które składa się popisowe, trzydaniowe menu. Uczestnik festiwalu wybiera spośród  dwóch zestawów przystawek, głównych dań i deserów. Do każdego zestawu dołączony jest darmowy drink od sponsora – znak rozpoznawczy Restaurant Week, po którym łatwo było zorientować się, jak wielu gości przybyło na kolację właśnie w ramach festiwalu. 

W nowotarskiej Villi Toscana do wyboru były zestawy: mięsny lub warzywno-rybny. W ramach tego pierwszego, zaproponowano delikatny rostbef marynowany w świeżych ziołach, podany w towarzystwie konfitury wiśniowej pod liśćmi ruccoli i kawałkami parmezanu oraz górkę cielęcą z kością pieczoną w piecu w aromacie świeżego rozmarynu i glazurowanego na maśle borowika, podaną w akompaniamencie puree z batatów.

Drugi z zestawów składał się z  kremu z białych warzyw korzennych, aromatyzowanego truflą w asyście czipsów ziemniaczanych oraz z polędwicy z dorsza z parmezanową okrasą, w towarzystwie suszonych pomidorów, oliwek, borowików na czarnym ryżu.

Na propozycje deseru złożyły się: puszysty krem mascarpone z aromatem migdałowym w kompozycji musu truskawkowego i świeżych owoców leśnych oraz gorąca, mocno czekoladowa babeczka brownie z musem malinowym, lodami waniliowymi i świeżymi owocami leśnymi.

Przypomnijmy, że wiosenna edycja Festiwalu w całości dedykowana była promocji szacunku do jedzenia oraz sposobów ograniczenia marnotrawionych resztek. Restaurant Week przyłączyło się tym samym do wiodących inicjatyw promujących świadome jedzenie oraz systemowe ograniczenie marnowania żywności, jako najnowocześniejsza platforma promocji niezależnej sceny restauracyjnej w kraju oraz jeden z największych festiwali restauracyjnych na świecie. 

Kolejna edycja festiwalu, nad którym patronat objęło również  Miasto Nowy Targ oraz podhalańskie media – w tym nasz portal nowytarg24.tv – będzie miała miejsce w październiku. Trudno już teraz wyobrazić sobie, by wśród kulinarnych destynacji zabrakło Nowego Targu.

A tak było podczas poprzedniej, jesiennej edycji wydarzenia:

os 18.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również