PILNE

Remont dworca PKP – na finiszu

Wyciszenie Włącz dźwięk

Dobiega końca remont zabytkowego budynku dworca kolejowego w Nowym Targu. Otwarcie zrewitalizowanego obiektu planowane jest jeszcze tej jesieni. 

Jednocześnie, na ostatniej prostej są też prace związane z modernizacją drogi dojazdowej do dworca. Niestety, miejskie inwestycje nie zbiegły się w czasie z remontem peronów i kładki nad torami – czyli tym zakresem prac, których wykonanie leży w gestii PKP PLK. Oznacza to, że pięknie wyremontowany budynek wraz z leżącą tuż przy nim kostką, będzie bezpośrednio sąsiadował ze zdewastowaną infrastrukturą kolejową.

Rejon dworca kolejowego po rewitalizacji (zdjęcia z lotu ptaka)

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nie planuje się uruchomienia kas w nowo wyremontowanym budynku dworca, wciąż  nie wiadomo, jakie będą losy leżącego przy stacji peronu nr 1. 

/os

Grzegorz Watycha o remoncie dworca PKP: „Staramy się nawiązać do najlepszych tradycji w historii naszego miasta”

Wiosną – remont kładki i peronu. Na razie tylko jednego

os 17.10.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
niezadowolona 21:01 29.10.2019

po co to remontowali? wystarczyło postawić porządne kasy biletowe a zrobić remont tego z czego faktycznie się korzysta !!!!!!!!!!!!!!!! peronów !!!!!!!!!! znów marnowanie naszych pieniędz na pokaz, żeby wojaso miał lepsze widoczki z okna. a nikt z nas z tego nie skorzysta !!!! skandal

orange 21:48 27.10.2019

Wyremontowany nowy piekny dworzec (z winda) moze byc zaadoptowany na noclegownie skoro i tak tam kas nie bedzie (wystarczy kupic kilkanascie lozek pietrowych i dorobic klucze)

Zobacz również