Kamery live
prognoza pogody

Remont chodnika przy ul. Podtatrzańskiej

23 listopada 2017 16:46

Trwa remont najbardziej wyeksploatowanego fragmentu chodnika pod blokiem przy ul. Podtatrzańskiej - na odcinku od ul. Szaflarskiej do Al. Solidarności. O przebudowę całego odcinka ulicy od dawna zabiega radna Danuta Wojdyła. 

Remont chodnika przy ul. Podtatrzańskiej

W sprawie konieczności remontu w/w fragmentu drogi, radna Danuta Wojdyła składała do tej pory aż trzy interpelacje, organizowała też społeczne akcje zbierania podpisów pod wnioskiem. Motywowała je nie tylko interesem samych mieszkańców, ale również podopiecznych “Chatki” i ich opiekunów, którzy codziennie korzystają z tej właśnie trasy po to, by dojechać do placówki. 

Ostatnia z interpelacji złożona była w maju br.

– W 2016 r. opracowana została dokumentacja projektowa. Równocześnie prace nad dokumentacją projektową w zakresie sieci wod-kan prowadzi Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. Z informacji uzyskanych od MZWiK Sp, z o. o. wynika, że prace projektowe na sieciach zostaną wykonane do końca 2017 r. W związku z powyższym realizacja inwestycji będzie możliwa najwcześniej w 2018 r. po uwzględnieniu inwestycji w budżecie Miasta. – odpisał wówczas burmistrz Grzegorz Watycha. 

Nieoficjalnie wiadomo, że również MPEC ma swoje plany nowych przyłączy w tej części miasta – z wysłanych kilka miesięcy temu ankiet wynikło, że przynajmniej troje mieszkańców prywatnych domków w tej okolicy, zainteresowanych jest podłączeniem do ciepła sieciowego.

– Nie rozumiemy dlaczego Al. Solidarności, będąca ślepą, rzadko uczęszczaną ulicą, dostała nową nawierzchnię, a Podtatrzańska, która jest w o wiele gorszym stanie, nie może doczekać się remontu. – dziwią się mieszkańcy. 

Wzdłuż Alei Solidarności przebiegać będą ścieżki rowerowe, jakie własnie powstają w ramach II etapu Szlaku wokół Tatr, stąd intensywne prace budowlane w tym rejonie, z długo oczekiwaną instalacją oświetlenia włącznie.

Póki co, kilkusetmetrowy i bardzo uczęszczany fragment ulicy doczekał się remontu jedynie części asfaltowego, starego chodnika.

 

NT24TV 23.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również