Kamery live
prognoza pogody

Remis Filipa w jubileuszowej walce

25 czerwca 2018 14:42
Nowotarski Klub Sportów Walki gościł na Gali "Silesian Fight Night" w Mysłowicach. Podczas tej imprezy odbyło się 8 walk w formule K1 i MMA. W walce wieczoru zaprezentował się Filip Bienias.
Remis Filipa w jubileuszowej walce

Wzięliśmy ten pojedynek w ostatniej chwili a dokładnie pięć dni przed wydarzeniem. Bienias wskoczył w miejsce kontuzjowanego Krzysztofa Mariańczyka z Paco Team. Naszym przeciwnikiem miał być znany z programu Warsow Shore nadawanego przez MTV Alan Kwieciński – mówi trener NKSW, Wojciech Hoły – Zgodziliśmy się ponieważ Filip był w formie którą utrzymywał jeszcze od Gali w Nowym Targu. Alan walczył już dla takich prestiżowych federacji jak FEN. Co prawda ustalony limit wagowy wynosił -75kg a Bienias walczy w -71kg ale górale są twardzi i lubią wyzwania. Niestety po przyjeździe na miejsce i oficjalnym ważeniu okazało się że celebryta Kwieciński waży 82kg, a to już kilka kategorii więcej niż nasz zawodnik. Był dylemat, ale nie po to przyjechaliśmy 160 km żeby teraz wracać bez niczego. Jest to na pewno patologia sportu dlatego będziemy z tym walczyć. Kwieciński został ukarany karą pieniężna, a my podjęliśmy wyzwanie. Sama walka wyglądała tak jak przewidzieliśmy. Alan rzucił się na samym początku bijąc z całej siły i wykorzystując ogromną różnicę wagi. Filip miał przetrzymać tą szarże i ruszyć w drugiej rundzie. Tak też się stało, przetrzymaliśmy bombardowanie i zaczęliśmy odrabiać straty w drugiej rundzie którą sędziowie ocenili już jako remisową. Starcie trzecie to dominacja Filipa który mówiąc żargonem “zajechał kondycyjnie Kwiecińskiego wygrywając III rundę. Po niej sędziowie orzekli ostatecznie remis. Szkoda że nie było dogrywki jako 4 extra rundy. Cóż udowodniliśmy że w sportach walki nie liczy się tylko masa i siła. Szacunek dla Filipa który stoczył już jubileuszowy bo 50 pojedynek reprezentując NKSW i w dodatku z dużo cięższym przeciwnikiem. Dziękujemy jak zawsze naszym partnerom za pomoc “straight line tattoo”, “Medical Clinic”, “Gorący Potok”, “Bukowski Rent a Car”, “Hotel Bystra-Białka” – dodał Hoły.

Maciej Zubek 25.06.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również