Kamery live
prognoza pogody

Rekordowa frekwencja

27 sierpnia 2017 09:18

W niedzielny poranek, o 8:15 z płyty nowotarskiego rynku wystartował 22 Rowerowy Rajd wokół Tatr. Bierze w nim udział rekordowa w historii tej imprezy liczba 250 zawodników i zawodniczek. 

Rekordowa frekwencja

Po raz pierwszy organizatorem rajdu jest zawiązane w tym celu Stowarzyszenie Rajd wokół Tatr, które kontynuuje dzieło zapoczątkowane przez jego pomysłodawcę Zygmunta Ostapiuka. 

Łącznie do przebycia zawodnicy mają 205 kilometrów z sumą przewyższeń 2500 metrów. Tradycyjnie trasa wiedzie przez malownicze polsko-słowackie miejscowości. Pierwszy zawodnik na mecie – usytuowanej obok restauracji Rancho Lot – spodziewany jest po nieco ponad 6 godzinach.  

Na starcie zawodnikom towarzyszył burmistrz Grzegorz Watycha w towarzystwie przewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Rajskiego.

Rajd ma też i swoje charytatywne przesłanie. Znaczną część dochodu organizatorzy przekażą na rzecz pomocy jednego z podopiecznych Fundacji im. Adama Worwy Andrzeja Tkaczyka, który po wypadku walczy o powrót do zdrowia. 

 

NT24TV 27.08.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również