Kamery live
prognoza pogody

Ratownicy szkolili się w… Kopalni

20 kwietnia 2021 13:38

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR wzięli udział w szkoleniach ratowniczych w Osielcu. W tamtejszej kopalni trenowali ewakuację poszkodowanych w trudnym terenie.

Ratownicy szkolili się w... Kopalni

fot. Grupa Podhalańska GOPR

 – W dniu 19 kwietnia 2021 roku ratownicy naszej Grupy przeprowadzili szkolenie ratownicze na terenie Kopalni Kamienia Osielec S.A., którego celem było poruszanie się oraz ewakuacja poszkodowanych w trudnym terenie – piszą ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR.

 – W trakcie całego dnia ćwiczeń przeprowadziliśmy kilka pozorowanych scenariuszy ratowniczych, w tym z wykorzystaniem technik linowych. Jest to dla nas cenne doświadczenie, gdyż mogliśmy przetrenować pracę na strumieniach gruntowych oraz w bardzo dużej kruszyźnie. Dodatkowo w szkoleniu wzięły udział dwa nasze psy ratownicze, które wraz z przewodnikami realizowały warianty poszukiwań ludzi zaginionych.

Jeszcze przed rozpoczęciem zajęć ratownicy wzięli udział w szkoleniu BHP dotyczącym bezpieczeństwa na terenie kopalni.

 – Serdeczne podziękowania kierujemy do władz kopalni, które już po raz kolejny są bardzo pomocne oraz życzliwe dla ćwiczeń ratowników górskich – podsumowali ratownicy.

/źródło: Grupa Podhalańska GOPR/

Piotr Starmach 20.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również