Kamery live
prognoza pogody

Ratownicy GOPR prowadzili poszukiwania w rejonie Sokolicy

14 kwietnia 2022 16:51

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR prowadzą poszukiwania w rejonie Sokolicy w Pieninach, gdzie pracownik Pienińskiego Parku Narodowego znalazł porzucone ubrania i plecak. Sokolica jest miejscem, gdzie relatywnie często dochodzi do prób samobójczych, stąd – pomimo braku innych przesłanek, niż odnalezione rzeczy – pojawiła się konieczność natychmiastowego rozpoczęcia działań. UPDATE: Poszukiwany odnaleziony poza terenem górskim. 

Ratownicy GOPR prowadzili poszukiwania w rejonie Sokolicy

UPDATE: Poszukiwany odnaleziony poza terenem górskim.

Jak poinformowali po zakończeniu akcji ratownicy GOPR, “przeszukane zostały eksponowane południowe wystawy masywu Sokolicy (747 m n.p.m.), szlaki dojściowe oraz miejsca potencjalnie niebezpieczne na całej długości szlaku niebieskiego (Sokola Perć). W trakcie działań dochodzeniowych poszkodowanego udaje się zlokalizować za pomocą mediów społecznościowych poza terenem górskim. Całość kończy się o godzinie 19. W działaniach brało udział 12 ratowników.”

os 14.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również