Kamery live
prognoza pogody

Radość w Ochotnicy. Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Świata w Trialu Rowerowym

30 lipca 2022 12:00

Polska kadra składała się głównie z mieszkańców Ochotnicy Dolnej i Górnej. Jeden z nich – Michał Lentowski – zdobył dla Polski aż 150 punktów.

Radość w Ochotnicy. Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Świata w Trialu Rowerowym

Fot. Gmina Ochotnica Dolna

O sukcesach młodych mieszkańców Ochotnicy Dolnej i Górnej w Wadowicach – gdzie odbywały się zawody – poinformował m.in. wójt gminy Tadeusz Królczyk.

 – Fantastycznie dla nas zaczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Trialu Rowerowym! Reprezentacja Polski rekrutująca się głównie z młodych mieszkańców Ochotnicy i zawodników MKS Trial-Ochotnica zajęła w pierwszym dniu imprezy drugie miejsce, ustępując zaledwie 20 punktów drużynie z Hiszpanii – cieszy się Tadeusz Królczyk. 

Hiszpania zdobyła 340 punktów, Polska 320, natomiast trzecie miejsce powędrowało do reprezentantów ze Słowacji.

 – Doskonały występ całej drużyny, ale też absolutnie fantastyczny występ Michała Lentowskiego z Ochotnicy Górnej, który jako jedyny zawodnik mistrzostw zdobył aż 150 punktów dały to historyczne zwycięstwo! Gratuje zawodnikom, rodzicom i trenerom. Jestem pełen dumy i niezwykle szczęśliwy, że osobiście mogłem podziwiać ten sukces! – dodaje wójt Ochotnicy Dolnej.

redakcja 30.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również