Kamery live
prognoza pogody

Radny wnioskuje o przywrócenie straży miejskiej

10 lutego 2021 13:14
Wyciszenie Włącz dźwięk

Podczas ostatniej sesji rady miasta, radny Jacenty Rajski złożył interpelację w sprawie przywrócenia i powołania w Nowym Targu straży miejskiej. Podał kilka argumentów, które miałyby przemawiać za słusznością tej decyzji. 

Pomysł reaktywacji miejskiej straży, rozwiązanej w Nowym Targu w 2015 roku, raz po raz wraca podczas posiedzeń Rady – najczęściej w kontekście dyskusji na temat skuteczności egzekwowania przepisów związanych z ochroną powietrza. O ile w wyniku przeprowadzonych 6 lat temu konsultacji  ponad 70% mieszkańców opowiedziała się za likwidacją Straży Miejskiej (przy frekwencji wynoszącej blisko 40%), to teraz wielu zmienia jednak zdanie na ten temat. Czas pokazał bowiem, że w niektórych przypadkach straż jest nie do zastąpienia. 

Zdanie w tej kwestii zmienił sam radny Jacenty Rajski, który w głosowaniu w lipcu 2015 roku był za likwidacją straży, teraz wnosi natomiast o jej przywrócenie w celu “ochrony spokoju, bezpieczeństwa i porządku w miejscach publicznych, kontroli ruchu drogowego, realizacji harmonogramu walki ze smogiem oraz innych czynności niezbędnych do zarządzania miastem”.

Przypominamy nasz reportaż, zrealizowany w maju 2015 roku, jeszcze przed konsultacjami społecznymi – “Za i przeciw straży miejskiej”.

os 10.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również