Kamery live
prognoza pogody

Radny domaga się punktu konsultacyjnego, który…istnieje od paru miesięcy

Podczas ostatniej, lutowej sesji, radny Paweł Liszka złożył interpelację w sprawie uruchomienia punktu konsultacyjnego rządowego programu “Czyste powietrze”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że punkt taki istnieje w Nowym Targu już od jesieni 2019 roku, a burmistrz miasta informował o tym podczas Sesji trzykrotnie, ostatni raz – właśnie 3 lutego. 

Radny domaga się punktu konsultacyjnego, który...istnieje od paru miesięcy

Punkt konsultacyjny programu “Czyste powietrze” istnieje w Urzędzie Miasta od października 2019 roku, na mocy porozumienia pomiędzy Burmistrzem Miasta a Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, podpisanego 19 sierpnia 2019 roku. Burmistrz Grzegorz Watycha informował o tym podczas listopadowej Sesji Rady Miasta, natomiast na Sesji wrześniowej sygnalizował, że punkt taki powstanie – trwało wówczas szkolenie pracowników i przygotowywanie niezbędnych dokumentów.

-Zastanawiającym dla mnie faktem jest złożenie przez Pana interpelacji w tym zakresie, gdyż szczegółowo na temat realizacji tego programu przez nasz samorząd informowałem w swoim sprawozdaniu w punkcie 4 porządku obrad, a także w poprzednich sprawozdaniach po podpisaniu wspomnianego wyżej Porozumienia – czytamy w odpowiedzi burmistrza na interpelację. 

Ostatnia wzmianka na ten temat rzeczywiście padła z ust burmistrza podczas Sesji w w lutym, kiedy, zmieniając formułę swoich sprawozdań, większość czasu na mównicy poświęcił on tematowi walki ze smogiem. 

-W 2019 roku podpisałem porozumienie z Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w sprawie wspólnej realizacji Rządowego Programu “Czyste Powietrze”. Dzięki porozumieniu mieszkańcy Nowego Targu mają możliwość uzyskania szczegółowych informacji na temat programu i pomoc w wypełnianiu i składaniu wniosków o dofinansowanie bezpośrednio w Urzędzie Miasta Nowy Targ. Informowanie mieszkańców trwa na bieżąco. Pracownik Wydziału GKiOŚ pomógł złożyć trzy bardzo obszerne wnioski natomiast statystycznie z terenu Nowego Targu skorzystało 20 wnioskodawców – informował burmistrz Grzegorz Watycha podczas ostatniej sesji. Radnego Pawła Liszki nie było jednak wówczas przez kilkanaście minut na sali obrad.

Kontakt z doradcą w zakresie programu „Czyste Powietrze” odbywa się w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Nowy Targ ul. Krzywa 1 w pok. 211 na II piętrze w środy i czwartki w godzinach 10-14. W celu umówienia spotkania, zaleca się uprzedni kontakt telefoniczny:18 26 11 264.

/os

Ochrona powietrza – głównym tematem sprawozdania burmistrza

os 14.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Piotruś 15:40 14.02.2020

Jak się ludzie z bloków wezmą za rządzenie z dwoma lewymi rękami i z perspektywą zamknięta 54 m2 lub trochę większą to jest średnio co mnie jako obywatela obchodzi jakieś programy jakieś konsultacje to jest tylko kolejna ideologia ludzi zagubionych ciekawe jakby Pan Liszka został burmistrzem co by zrobił chyba to samo co Kazachowie po meczu z Polska zesrał. Zacznij Pan myśleć o obwodnicach a nie o bzdurach.

Zobacz również