Kamery live
prognoza pogody

Radni zaapelowali w sprawie prewentorium: “To jest troska o piękny obiekt, który niszczeje”

14 marca 2019 18:30
Wyciszenie Włącz dźwięk

Gmina Miasto Nowy Targ nadal zainteresowana jest przejęciem nieruchomości byłego Prewentorium Kolejowego na Kowańcu od urzędu marszałkowskiego – deklarują radni w wystosowanym niedawno do władz wojewódzkich apelu. Aż prosi się, aby bazie tej nieruchomości otworzyć ośrodek zapewniający warunki do rekonwalescencji, jak również opiekę i pomoc osobom starszym. “To jest troska o piękny obiekt, który jest i który niszczeje. Troska o to, żeby nie popadło to w ruinę tak, jak popadł dom dziecka” – mówi o wystosowanym apelu wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Łapsa, dodając: “To jest wymarzone miejsce na spokój dla starszych ludzi”. 

Pięknie położony budynek, w którym przez pewien okres działał też Małopolski Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy, od 9 lat stoi opustoszały i ulega degradacji. Poprzedni apel Rady w tej sprawie – z maja 2013 roku – nie przyniósł oczekiwanego skutku. Przeszkodą były toczące się do tej pory postępowania reprywatyzacyjne. Radni mają nadzieję, że tym razem uda im się jednak doprowadzić do skutecznych rozmów między władzami miasta i województwa.

Zachęcamy do obejrzenia materiału video.

/os

fot. pk

os 14.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również