Kamery live
prognoza pogody

Radni wystosują apel w sprawie byłego prewentorium

25 lutego 2019 12:42

Podczas najbliższej Sesji, nowotarscy radni wystosują do władz wojewódzkich apel w sprawie przekazania nieruchomości dawnego Prewentorium Kolejowego na Kowańcu. To kolejne oficjalne pismo Rady Miasta w tej sprawie – poprzednie przesłano w maju 2013 roku, jednak bez skutku, bowiem od tamtego czasu sytuacja nie uległa żadnej zmianie. Radni deklarują, że Gmina Miasto Nowy Targ w dalszym ciągu jest zainteresowana przejęciem nieruchomości od Samorządu Województwa Małopolskiego, by na jej bazie utworzyć “tętniący życiem ośrodek” zapewniający opiekę i pomoc osobom starszym, jak i warunki do rekonwalescencji. Adresatami apelu są Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Rafał Bochenek. 

Radni wystosują apel w sprawie byłego prewentorium

Oto pełna treść  apelu, którego przyjęcie jest jednym z punktów porządku obrad marcowej Sesji Rady Miasta Nowy Targ:

Rada Miasta Nowego Targu zwraca się z Apelem do Marszałka Województwa Małopolskiego, Pana Witolda Kozłowskiego i do Sejmiku Województwa Małopolskiego o przekazanie na rzecz Gminy Miasto Nowy Targ nieruchomości dawnego Prewentorium Kolejowego, na terenie którego przez pewien okres czasu działał też Małopolski Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy.

Od 9 lat, obiekt zamiast służyć poprawie zdrowia i sytuacji życiowej mieszkańców województwa stoi zamknięty, a pozostawione pustostanem budynki Prewentorium ulegają dalszej degradacji. Dozorowanie opuszczonego kompleksu budynków generuje wciąż, niepotrzebne i wcale nie małe koszty dla budżetu Samorządu Województwa Małopolskiego.

Od ostatniego apelu Rady Miasta Nowy Targ z dnia 27 maja 2013 roku w powyższej sprawie mija 6 lat, a sytuacja nie ulega zmianie. Informujemy, że Gmina Miasto Nowy Targ jest w dalszym ciągu zainteresowana przejęciem od Samorządu Województwa Małopolskiego nieruchomości dawnego Prewentorium Kolejowego na Kowańcu, by na bazie tej nieruchomości spowodować powstanie tętniącego życiem ośrodka zapewniającego opiekę i pomoc osobom starszym oraz rekonwalescencję i powrót do pełnego zdrowia tego potrzebującym. Nie bez znaczenia jest również wygenerowanie nowych miejsc pracy dla mieszkańców Miasta i regionu. Mamy wielką nadzieję, że nowe władze Samorządu Województwa Małopolskiego przychylą się do naszego apelu i skutecznie rozwiążą problem który od tylu lat nie został w żaden sposób załatwiony.

Jednocześnie upoważniamy Burmistrza Miasta Nowy Targ do podjęcia stosownych starań i czynności formalnych celem realizacji powyższego Apelu.

fot. Prewentorium Kowaniec/Facebook

/os

 

os 25.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również