Kamery live
prognoza pogody

Radni wnioskują o kosze na Szaflarskiej

Ośmioro radnych podpisało się pod interpelacją o zamontowanie koszy na śmieci na odcinku ul. Szaflarskiej od kościoła w kierunku restauracji McDonald’s. “Brak koszy powoduje, że wzdłuż ulicy śmieci leżą w rowie i na chodniku po obu stronach ulicy” – argumentują radni. Burmistrz przekazał już wniosek Powiatowemu Zarządowi Dróg, w którego kompetencji leży zajęcie się tą kwestią.

Radni wnioskują o kosze na Szaflarskiej

-Prosimy o montaż koszy na śmieci  na ulicy Szaflarskiej od kościoła św. Jana Pawła II do restauracji Mc Donald’s. Zauważamy taką potrzebę od dłuższego czasu – stwierdzają radni w piśmie skierowanym do burmistrza – Brak koszy powoduje, że wzdłuż ulicy śmieci leżą w rowie i na chodniku (po obu stronach ulicy). Ogromna ilość śmieci systematycznie wyrzucana jest też na terenie starego wysypiska i wzdłuż Białego Dunajca. Większość śmieci to opakowania po daniach zakupionych w restauracjach na końcu ulicy Szaflarskiej.

-Obowiązki utrzymania czystości i porządku na terenach przeznaczonych do użytku publicznego, w szczególności: chodnikach, parkach, placach, przystankach komunikacyjnych i zieleńcach pełni właściciel lub zarządca. Lokalizowanie obiektów lub urządzeń w pasie drogowym wymaga uzgodnienia z zarządcą drogi – odpisał radnym burmistrz Grzegorz Watycha.

Ul. Szaflarska jest drogą powiatową, a zapewnienie właściwego porządku, jak również zamontowanie koszy na odpady w obrębie tej drogi należy do jej zarządcy tj. Powiatowego Zarządu Dróg i właśnie do rozpatrzenia przez tę instytucję – zgodnie z kompetencjami – trafiło pismo radnych.

os 11.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Kp 13:43 12.06.2021

Zarządca powinien również oczyścić chodniki do połowy zarośnięte trawą

Zobacz również