Kamery live
prognoza pogody

Radni powiatowi kontra konserwator zabytków

3 maja 2019 14:36
Wyciszenie Włącz dźwięk

Po co chronić ruinę, skoro można byłoby ją odbudować? M.in. o tym właśnie – na sesji powiatu nowotarskiego – radni przez ponad godzinę dyskutowali z powiatowym konserwatorem zabytków.

To miało być spokoje sprawozdanie z działalności powiatowego konserwatora zabytków ale szybko przerodziła się w ponad godzinną dyskusje między radnymi a konserwatorem, w której ten ostatni musiał niejednokrotnie musiał tłumaczyć się z podjętych działań.

 – Dzisiaj nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak ważne jest blokowanie betonowania miasta średniowiecznego. Ja wiem, że Nowy Targ uległ wielu przeobrażeniom, ale to wciąż jest miasto średniowieczne – tłumaczył radnym powiatowym Paweł Dziuban, powiatowy konserwator zabytków.

I tak poruszony został temat bałwana “Skoczusia”, budowy Centrum Sportów Lodowych czy starego szpitala w Nowym Targu. Co w tych kwestiach miał do powiedzenia konserwator zabytków? Co nie spodobało się radnym? O tym wszystkim dowiecie się oglądając poniższy materiał reporterski z ostatniej sesji powiatu. Zapraszamy do oglądania!

Piotr Starmach 03.05.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również