Kamery live
prognoza pogody

Rabkoland wyłonił Mistrzów Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia!

21 sierpnia 2023 09:43

W Rabkolandzie odbyły się 20. Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia. Zwycięstwo gwarantowała świetna technika… przeżuwania. Dzięki doskonałym umiejętnością pierwsze miejsce zajął Rafał Piwowar, która wydmuchała balona liczącego 38 cm średnicy!

Rabkoland wyłonił Mistrzów Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia!

Trudno wskazać inny park rozrywki w Polsce organizujący tak oryginalne imprezy jak Rabkoland. Podhalański kompleks słynie z nietypowych wydarzeń, które co sezon podbijają serca odwiedzających i cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Dokładnie tak było w sobotę 19 sierpnia, kiedy to odbyła się jubileuszowa 20. edycja Mistrzostw Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia. Do rywalizacji zgłosili się zawodnicy w różnym wieku. Od dzieci, przez rodziców, po dziadków. Uczestnicy najpierw żuli gumę, a następnie dmuchali balona. Na końcu mierzono go specjalnym… balonomierzem. Zawodnicy stosowali różne techniki i metody dmuchania.

Świetne rezultaty

– W tym roku uczestnicy kolejny raz wykazali się olbrzymim sprytem. Wiele osób było na tyle zdeterminowanych, że nie kończyło rywalizacji na jednej próbie. Ostatecznie spośród śmiałków wyłoniono grono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Rafał Piwowar z miejscowości Bobowa z wynikiem 38 cm średnicy wydmuchanego balona. Na drugiej lokacie uplasowała się Natalia Rozpęda z Tarnowa z rezultatem 31 cm, a na trzeciej pozycji Monika Rozpęda również z Tarnowa z 30 cm. Wszystkim serdecznie gratulujemy – tłumaczy Kamil Lech, rzecznik prasowy Rabkolandu. Sobotnie wyniki oznaczają, że pobito ubiegłoroczny rekord Michała Ryraka z Małej Góry (31 cm średnicy).

Najlepsi uczestnicy zostali solidnie wynagrodzeni. Zwycięzcy z podium otrzymali nagrody pieniężne, dyplomy i puchary. Z kolei osoby z lokat od 4 do 10 wróciły do domów z upominkami rzeczowymi. – Mistrzostwa to świetna zabawa dla odwiedzających w każdym wieku. Dzięki wydarzeniu trenujemy najlepszych przeżuwaczy… gumy w kraju – uśmiecha się Kamil Lech.

Jeszcze wiele tygodni zabawy

Przez całą sobotę kompleks tętnił rywalizacją, ale nie tylko. Podczas imprezy nie zabrakło korzystania ze wszystkich atrakcji w parku, a także słodkich zajęć plastycznych z animatorami. Prawdziwą furorę zrobiła zabawa taneczna w rytmie rabkolandowych piosenek. Do tego najmłodsi mogli podziwiać wielkie mydlane bańki, brać udział w integracji z bohaterami oraz oddać się urokom spotkań z artystami Teatru Lufcik na Korbkę. Park otwarty będzie jeszcze przez kilka tygodni, co zwiastuje jeszcze więcej dobrej rozrywki! Sezon zakończy się dopiero wraz z nadejściem października.

/źródło: Rabkoland/

Piotr Starmach 21.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również