Kamery live
prognoza pogody

Quest na rynku w Nowym Targu

6 czerwca 2020 14:59
Wyciszenie Włącz dźwięk

Ukryta symbolika, ciekawostki związane z miastem i regionem, a także nagroda w postaci pamiątkowej pieczęci i nowotarskich lodów. Uczestnicy dzisiejszego Questu zorganizowanego przez Podhalańską Państwową Uczelnię Zawodową musieli rozwikłać zagadkę ukrytą w specjalnie przygotowanym wierszu i pokonać ścieżkę prowadzącą przez popularne lokacje oraz miejscowe zabytki.

 – Quest to gra terenowa, która pozwala na odkrycie pewnych zakątków miasta i poznanie jej tajemnic – mówi nam jedna z promotorek akcji, Ewa Stoch, studentka Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. – Są to zakątki, które opowiadają o historii bądź teraźniejszości Nowego Targu.

W ulotce, którą dostają uczestnicy gry, jest zawarty wierszyk, analizując jego treść trzeba przejść do odpowiednich miejsc i tam uzyskać informacje, które będą potrzebne do wypełnienia luk. Po wypełnieniu pustych pól utworzy się hasło, które zarazem jest “skarbem” poszukiwanym przez uczestników gry.

 – Z Questu warto skorzystać, bo odkrywamy dzięki niemu nowe rzeczy o mieście, o których dotychczas nie wiedzieliśmy – mówi kolejna ze studentek, Anna Skrzypczak. – Ta gra jest w zasadzie dla każdego, dla dzieci czy też dla osób starszych. Nie ma ograniczeń wiekowych. Wystarczą chęci i ciekawość poznania świata. 

Pierwsi uczestnicy gry mogli odebrać ulotki o godzinie 10:00, kolejne drużyny mogły wyruszyć w samo południe na odkrywanie ukrytych tajemnic Stolicy Podhala. 

 – Wspaniała wycieczka na miłe spędzenie sobotniego czasu. Zamiast siedzieć przed telewizorem, można wyjść z domu i skorzystać z dzisiejszej, pięknej pogody – przyznaje jedna z uczestniczek gry, Danuta Marek.

Gra terenowa Quest została przygotowana przez studentów, absolwentów i wykładowców Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Więcej na temat dzisiejszego wydarzenia dowiecie się w poniższym materiale video.

/ps/

Piotr Starmach 06.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również