Kamery live
prognoza pogody

Puszkojad, zakup skrzypiec, wsparcie młodzieżowej drużyny OSP. Lokalne inicjatywy czekają na głos!

5 grudnia 2022 15:09

Puszkojad, zakup skrzypiec do nauki gry oraz wsparcie młodzieżowej drużyny OSP – to inicjatywy z terenu Nowego Targu i okolic, które walczą o grant w wysokości 10 tys. złotych w ramach programu “Sąsiedzka Moc” sieci sklepów Netto. Akcja oraz głosowanie potrwają do 31 grudnia br. 

 

Puszkojad, zakup skrzypiec, wsparcie młodzieżowej drużyny OSP. Lokalne inicjatywy czekają na głos!

Celem programu Sąsiedzka Moc jest wsparcie lokalnych społeczności w obszarach: ekologia, sport i rekreacja, seniorzy, dzieci i młodzież, lokalna społeczność oraz zwierzęta. Inicjatywy zostały zgłoszone przez mieszkańców i lokalne organizacje w pierwszym etapie projektu. Spośród wszystkich komisja programu wybrała te, na które właśnie rozpoczęło się głosowanie wśród klientów sklepów Netto – również tego, zlokalizowanego w Nowym Targu. O tym, które z nich finalnie uzyskają wsparcie, zdecydują właśnie klienci, wrzucając swój głos do urny. W ramach programu Sąsiedzka Moc, Netto sfinansuje łącznie 50 inicjatyw w całej Polsce.

W Nowym Targu (i bliskiej okolicy) zgłoszono trzy inicjatywy: zakup puszkojada na użytek lokalnej społeczności Ludźmierza, wsparcie młodzieżowej drużyny OSP Nowy Targ oraz zakup skrzypiec do nauki. 

Puszkojad – jak czytamy w opisie inicjatywy – miałby umożliwić zgniatanie puszek, a następnie ułatwić oddawanie ich do recyklingu. Za każdą wrzuconą do automatu puszkę, “wypłacałby” on drobne monety. Puszkojad miałby stanąć obok budynku szkoły, w sąsiedztwie dwóch małych sklepów spożywczych, których klientami są okoliczni mieszkańcy oraz uczniowie. Tym samym szkoła nawiąże współpracę z lokalną społecznością tj. mieszkańcami Ludźmierza, poprzez zachęcenie ich do dbania o porządek w lokalnym środowisku. W ramach projektu miałby zostać ogłoszony także konkurs szkolny na opracowanie prezentacji, filmiku lub spotu promującego ochronę przyrody oraz recykling puszek aluminiowych. Dodatkowo w ramach finansowania planowana jest organizacja warsztatów dla uczniów pt.: “Jestem eko” prowadzonych w tematyce segregacji odpadów i recyklingu.

Celem drugiego ze zgłoszonych projektów (w kategorii “Dzieci i młodzież”) to dofinansowanie nowopowstałej Młodzieżowej Drużyny OSP w Nowym Targu w postaci wyposażenia świetlicy strażackiej w niezbędne środki dydaktyczne, które w sposób o wiele prostszy i bardziej czytelny przybliżą tematykę pożarnictwa i jego historii najmłodszym członkom. Dodatkowo druhowie planują w ramach projektu zakup dla każdego z członków, jakże charakterystycznego i rozpoznawalnego symbolu tejże organizacji, czyli munduru koszarowego.

W ramach trzeciego projektu planowany jest zakup 5 skrzypiec do nauki gry, organizację odwiedzin u lutnika, żeby dzieci na własne oczy mogły zobaczyć jak powstają skrzypce oraz dofinansowanie nauki gry dla chętnych dzieci spoza zespołu. 

-Zainteresowanie akcją przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Zarejestrowaliśmy ponad 1300 zgłoszeń – dowodzi to temu, jak duża jest chęć do działania wśród lokalnych społeczności. Wybór tych, które znalazły się w drugim etapie, był bardzo trudny – mówi Patrycja Kamińska, PR Manager Netto Polska. I dodaje – Teraz decyzję o tym, które inicjatywy uzyskają wsparcie, pozostawiamy w rękach klientów sieci Netto, którzy będą mogli zagłosować na swojego faworyta w sklepach biorących udział w akcji. Ich listę można znaleźć na stronie projektu www.sasiedzkamoc.netto.pl. Zachęcamy do wyboru projektu przy okazji codziennych zakupów – głos naszych klientów ma moc. Sąsiedzką Moc!

Głosowanie potrwa od 28 listopada do 31 grudnia br. Na wybrane w pierwszym etapie inicjatywy głos oddadzą klienci w wybranych sklepach Netto. Kartę do głosowania otrzyma każdy, kto zrobi zakupy na kwotę min. 50 zł (z akcji wyłączone są niektóre produkty, m.in. wyroby tytoniowe i alkoholowe – szczegółowy wykaz znajduje się w regulaminie). Na każdej z kart do głosowania znajdzie się od 2 do 6 projektów z danego rejonu. Kartę z zaznaczonym wyborem należy wrzucić do specjalnie oznakowanej urny umieszczonej w sklepie.

Projekty, które w ramach swoich rejonów wyborczych uzyskają największą liczbę głosów, otrzymają grant w wysokości 10 000 zł. Wszystko więc w rękach klientów. Jest też możliwość uzyskania wsparcia w wysokości 30 000 zł – taką pulę otrzyma maksymalnie 5 projektów. Wybierze je komisja po wyłonieniu zwycięzców głosowania w sklepach, oceniając ich potencjał oraz biorąc pod uwagę, w jaki sposób je umotywowano. Ostateczne wyniki programu ogłoszone zostaną na początku lutego 2023. Zaraz potem zostanie uruchomiona wypłata środków finansowych, a inicjatorzy działań będą mogli wdrożyć swoje pomysły w życie.

mat. prasowe Netto

os 05.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również