Punkt “Szarotek” na “Jastorze”

15 stycznia 2020 11:10

Nie udał się hokeistom Podhala Nowy Targ rewanż na drużynie JKH Jastrzębie za porażkę sprzed trzech tygodni w półfinale Pucharu Polski. W meczu 39 kolejki już ligowych rozgrywek „Szarotki” znów musiały uznać wyższość jastrzębian, przegrywając na ich lodowisku po dogrywce 2:3.

Punkt

Podhale zagrało bez przeziębionych Samu Suominena oraz Kyle Campbella.

W pierwszej tercji inicjatywę miało Jastrzębie i to gospodarze zdobyli jedynego w tej odsłonie gola. W 16 min Kamil Górny uderzył z linii niebieskiej, krążek odbił się od bandy za bramką Podhala, dopadł do niego Dominik Paś i mimo ostrego kąta popisał się skuteczną dobitką. Podhale miało w tej części gry dwie świetnie okazje, ale w obu przypadkach kolejno Jussi Nattinnen oraz Justin Valentino z najbliższej odległości nie potrafili pokonać Ondreja Raszki.

Druga odsłona zaczęła się po myśli Podhala. W 24 min Richard Jencik przejął krążek w tercji JKH, dograł przed bramkę do pozostawionego bez opieki Emila Sveca i ten już poradził sobie z Raszką. Po chwili w sukurs bramkarzowi gospodarza przyszedł słupek, po strzale Jason Seeda. W 34 min Jastrzębie odzyskało prowadzenie, po indywidualnej akcji niemal przez całe lodowisko Macieja Urbanowicza. Podhale odpowiedziało w 38 min. Gol wyrównujący to ponownie zasługa duetu Svec – Jencik, którzy tym razem jednak zamienili się rolami i to Jencik wpisał się na listę strzelców.

Już w swojej pierwszej ofensywnej akcji w tercji trzeciej Podhale mogło zdobyć gola numer trzy. Krystian Dziubiński znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Raszką, ale trafił w słupek. Parę chwil później okazję miał Jencik, ale tym razem górą w pojedynku z nim był bramkarz gospodarzy. Po drugiej stronie lodowiska szansę miał Dominik Jarosz, ale Odrobny skutecznie interweniował.

W końcowych fragmentach regulaminowego czasu gry obie drużyny nie wykorzystały po jednym okresie gry w liczebnej przewadze. Do wyłnienia zwycięscy potrzebna była dogrywka. Ta trwała ledwie 22 sekund, gola na wagę zwycięstwa zdobył dla gospodarzy – rykoszetem – Kamil Wróbel

JKH GKS Jastrzębie – KH Podhale Nowy Targ 3:2 po dogrywce (1:0, 1:2, 0:0, d. 1:0)
Bramki: 1:0 Paś (Górny, Wałęga) 15, 1:1 Svec (Jencik) 24, 2:1 Urbanowicz 34, 2:2 Jencik (Svec) 38, 3:2 Wróbel 62.
Podhale: Odrobny – Seed, Wsół, Pettersson, Dziubiński, Nattinen – Mrugala, Sulka, Jencik, Willick, Svec – Kamieniew, Chaloupka, Neupauer Valentino, Franek – Słowakiewicz, Siuty, Campbell, Różański. Sędziowali: Mariusz Smura, Patryk Pyrskała. Kary: 14-8 min.