Kamery live
prognoza pogody

Pumptrack – już z zielenią

14 maja 2022 11:39
Wyciszenie Włącz dźwięk

Wykonawca zakończył ostatnie prace przy torze pumptrack na ul. gen. Sikorskiego. Polegały one na zagospodarowaniu zieleni wokół inwestycji. Po humusowaniu, na skarpach położono trawę z rolki, a na terenie wokół posiano trawnik. Nowa rowerowa atrakcja od początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem szczególnie młodszych użytkowników. A to nie koniec miejskich planów w tym rejonie – nie jest tajemnicą fakt, że kolejną inwestycją, jaka ma powstać w tym miejscu jest skatepark. 

Wykonawcą toru pumptrack była firma PT Projekt z Poznania. Koszt to 350 tys. zł, z czego 124,6 tys. zł stanowiło dofinansowanie z programu Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa. 

-Ta inwestycja cieszy się ogromnym powodzeniem, popołudniami jest tutaj tłoczno – mówi burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha – Dzieci i młodzież korzystają zarówno z toru pumptrack, jak i miasteczka ruchu drogowego. Miejsce bardzo przypadło do gustu mieszkańcom, ale nie tylko – wiem, że przyjeżdżają osoby z okolicy. To jest magnes, który przyciąga amatorów dwóch kółek i o taki efekt nam chodziło: by zainwestować, wyłożyć pieniądze, ale by później to miejsce tętniło życiem. Dzisiaj z satysfakcją mogę powiedzieć, że to się udało. 

Miasto już ma pomysł na kolejny etap zagospodarowania tego terenu – to budowa skateparku, który obecnie jest w fazie projektu. Realizacja – ze względu na terminy naborów w programach o dofinansowanie będzie możliwa już w przyszłym roku. 

-Jak będzie gotowy projekt, będziemy zabiegać o dofinansowanie – bo wszystkie te inwestycje wykonujemy, jeżeli mamy pieniążki zewnętrzne, dzięki czemu pomnażamy budżet miasta, bo zawsze do tej złotówki z budżetu dokładamy złotówkę lub parę złotych z dofinansowania – mówi pan burmistrz. 

 

os 14.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również