Kamery live
prognoza pogody

Pudła i kanistry na miejscach parkowania

Wyciszenie Włącz dźwięk

Pudła, stojaki, kanistry, a także skrzynki. To przedmioty, które od pewnego czasu zalegają na miejscach parkingowych – m.in. przy ulicy Waksmundzkiej. W ten sposób mieszkańcy i przedsiębiorcy “dbają” o wolne miejsce przed swoim lokalem bądź mieszkaniem. Z kolei kierowcy denerwują się, że nie mają gdzie zaparkować. 

To powoli staje się fenomenem na drogach Nowego Targu. Miejsca parkingowe wzdłuż ulicy Waksmundzkiej mogłyby stać się użyteczne dla kierowców samochodów osobowych gdyby nie fakt, że te przez długie godziny okupywane są przez… plastikowe kanistry i pudła. A tych na miejscach postojowych – nie brakuje. Zarówno kierowcy jak i mieszkańcy mogą doświadczyć niezwykłej pomysłowości tamtejszych przedsiębiorców i mieszkańców – im większa wyobraźnia tym bardziej rośnie gabaryt usadowionego przedmiotu. Część z nich musi się jeszcze wiele nauczyć, by w ewentualnym starciu samochodu z przeszkodą prawo silniejszego nie przeważyło. Można równie dobrze skorzystać z innego, coraz popularniejszego rozwiązania i zwrócić się do władz miasta o wprowadzenie strefy płatnego parkowania. Tym bardziej, że blokowanie miejsc postojowych jest niezgodne z prawem.

/ps/

Piotr Starmach 28.11.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
JR 10:42 01.12.2019

Ziarko do ziarka a bedzie miarka !

Zobacz również