Kamery live
prognoza pogody

Puchar Europy FIS wraca do Białki Tatrzańskiej

10 stycznia 2024 14:43

Narciarski i snowboardowy Puchar Europy FIS powraca do Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska w ramach 21. edycji Garmin Winter Sports Festival. 9 i 10 lutego br. w akcji będzie można zobaczyć czołowych zawodników, specjalizujących się w widowiskowej konkurencji Big Air. 

Puchar Europy FIS wraca do Białki Tatrzańskiej

W tym roku w ramach Festiwalu rozegrane zostaną także:

9-10 lutego – Puchar Europy FIS

16-17 lutego – Mistrzostwa Polski PZN

18 lutego – Młodzieżowy Puchar Polski

Narciarski i snowboardowy Puchar Europy FIS powraca do Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska w ramach Garmin Winter Sports Festival 2024. W dniach 9 i 10 lutego w akcji zobaczyć będzie można czołowych zawodników i zawodniczki w Europie specjalizujących się w niezwykle widowiskowej, freestyle’owej konkurencji Big Air.

Przystanek Pucharu Europy FIS w Białce Tatrzańskiej będzie jednym z trzech w kalendarzu FIS (obok szwajcarskich ośrodków Davos i Corvatsch), w czasie którego rozegrane zostaną jednocześnie zawody narciarzy i snowboardzistów. W minionych latach – obok wyjątkowo pozytywnych opinii startujących na temat organizacji i atmosfery wydarzenia – przełożyło się to na dużą frekwencję. Do rywalizacji pod Tatrami stawało nawet 100 zawodników i zawodniczek z 20 państw. Tradycyjnie już finały zawodów oglądać będzie można na żywo na kanale YouTube imprezy.

Po ośmiu latach strefa zawodów przenosi się w nowe miejsce na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska. Budowa specjalnej skoczni ruszyła już na Jankulakowskim Wierchu, skąd roztacza się piękna panorama Tatr.

W ramach 21. edycji Garmin Winter Sports Festival rozegrane zostaną także Mistrzostwa Polski PZN (16-17 lutego) oraz Młodzieżowy Puchar Polski (18 lutego). W minionym sezonie do Białki Tatrzańskiej przyjechało blisko 70 reprezentantów klubów z całej Polski w wieku od 7 do 18 lat. Jak komentuje organizator zawodów Andrzej Lesiewski – „Obserwowaliśmy rozwój narciarskiego i snowboardowego freestyle’u w Polsce od samych jego początków. Garmin Winter Sports Festival jest od lat takim sprawdzianem dla czołowych zawodników i zawodniczek, ale i okazją by zobaczyć w jakim kierunku zmierza rozwój tego sportu. Zeszłoroczna rywalizacja pokazała, że jest bardzo duża grupa młodych sportowców, dla których warto szykować kolejne Festiwale”.

Już za miesiąc najpopularniejszy ośrodek narciarski w Polsce na ponad tydzień stanie się prawdziwą stolicą narciarskiego i snowboardowego freestyle’u. Wstęp wolny!

Informacja prasowa

Fot. Marcin Kin

ag 10.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również