Kamery live
prognoza pogody

Psy pogryzły 7-letnie dziecko i 41-latkę

16 kwietnia 2022 10:00

W ciągu jednej doby na terenie powiatu suskiego doszło do dwóch zdarzeń z udziałem czworonogów. W pierwszym przypadku została pogryziona 41-latka, natomiast w drugim 7-letni chłopczyk. Policja przypomina, że to właściciel psa ponosi za niego odpowiedzialność, a konsekwencje zdarzeń z udziałem naszych pupili mogą być tragiczne, ale też kosztowne.

Psy pogryzły 7-letnie dziecko i 41-latkę

13 kwietnia br. wczesnym popołudniem na terenie gminy Zawoja 41-latka idąc do domu wraz ze swoim dzieckiem, została ugryziona przez owczarka sąsiada, który wybiegł z otwartej posesji na drogę. Tłumaczenia 22-letniego właściciela na nic się zdały i został ukarany 500 zł mandatem karnym. 
Kilka godzin później doszło do bardziej niebezpiecznej sytuacji na terenie gminy Budzów, gdzie kundel wybiegł z posesji i zaatakował 7-telniego chłopczyka będącego na drodze osiedlowej z innymi dziećmi. Dzięki szybkiej reakcji ojca nie doszło do większej tragedii. Chłopiec z ranami ręki i nogi, które nie zagrażały jego życiu i zdrowiu trafił do szpitala. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że 61-letnia właścicielka swojego pupila nie tylko nie dopilnowała, by nie wybiegł on z posesji, ale też nie przeprowadziła corocznych obowiązkowych szczepień. Interweniujący policjanci ukarali właścicielkę psa 500 zł mandatem karym za niezachowani środków ostrożności przy trzymaniu psa oraz 500 zł za brak aktualnych szczepień czworonoga.

Policja przypomina, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Skutki zachowań psów wynikają najczęściej z błędów popełnianych przez ludzi – np. niezamknięta brama lub furtka posesji, nieprzestrzeganie terminów szczepień, niewłaściwe warunki bytowe, brak szkoleń i dyscypliny. Jeśli w wyniku niedopilnowania psa dojdzie do zniszczenia rzeczy (rozerwanie ubrania lub zagryzienia innego zwierzęcia) – posiadacz, który nie wywiązał się z właściwego trzymania psa, poniesie odpowiedzialność i będzie musiał pokryć wysokość wyrządzonej szkody.

/KPP w Suchej Beskidzkiej/

Piotr Starmach 16.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również