Kamery live
prognoza pogody

Przywitanie Lata – z Łąki Łan i Floydami

23 czerwca 2018 11:04
Wyciszenie Włącz dźwięk

Choć lato witało nowotarżan wyjątkowo chłodno, Nowy Targ bynajmniej nie odwzajemnił się tym samym. Mieszkańcy zaopatrzeni w puchówki i polary, witali lato głośno, gorąco i energetycznie. Zorganizowane przez Urząd Miasta koncerty na rynku cieszyły się ogromnym powodzeniem i potrwały do 1:00 w nocy. 

Impreza rozpoczęła się już o 17:00 koncertami dla dzieci. Najpierw na scenę wkroczyły bardzo żywiołowe i kolorowe Siostry Wajs z zespołem tanecznym Stonoga, aktywizując wszystkich do wspólnej zabawy. Zanim z recitalem pojawił się klimatyczny C.D.N…, na rynku wystąpili młodzi adepci muzyki z MOK-u, szkolący się pod okiem Liliany Mamczur. Część osób podziwiała występy pod sceną, inni korzystali z atrakcji zlokalizowanych przy północnej pierzei rynku. 

Bezpośrednim supportem przed koncertem gwiazd wieczoru był New Market Jazz Band. W przerwach bawił publiczność Marek Rusinek, zapraszając wybrańców na scenę i wręczając patriotyczne koszulki.

Podczas wydarzenia pojawił się akcent niepodległościowy w postaci wspólnie odtańczonego na płycie rynku poloneza. Całość wyglądała bardzo efektownie, szczególnie, że w dostojny taniec włączyły się władze miasta, dzieci z Akademii Tańca i wielu mieszkańców. 

Tuż przed 20:00, pod sceną zrobiło się znacznie tłumniej. Nowotarska publiczność gorąco powitała zespół Łąki Łan i chętnie dała się uwieść transowej muzyce i oryginalnemu performance’owi. Odziani w niecodzienne stroje muzycy angażowali publiczność do kucania, falowania, robienia daszków z rąk, a urzeczeni słuchacze chętnie dawali wciągnąć się w zabawę. Zespół dał dokładnie taki koncert, jaki był zapowiedziany: energetyczny, oryginalny i niepowtarzalny. 

-Słyszałem, że publiczność w Nowym Targu jest tak gorąca, że specjalnie musieli zrobić ten odstęp, żebyście nas nie poparzyli – żartował ze sceny frontman zespołu. Grupa Łąki Łan zakończyła koncert długim bisem, ale wokalista Włodzimierz “Paprodziad” Dembowski powrócił jeszcze później na scenę, by wystąpić gościnnie wśród artystów Another Pink Floyd, w absolutnie niepowtarzalnym wykonaniu utworu “Another Brick In The Wall” z udziałem Małych Śwarnych. Słowa “We don’t need no education” z ust małych górali w dniu zakończenia roku szkolnego nabrały nowego znaczenia, a całość dała niesamowity efekt. 

Blisko trzygodzinne show najsłynniejszego polskiego tribute bandu dedykowanego muzyce Pink Floydów zgromadziło słuchaczy również spoza Nowego Targu. Cały nowotarski rynek, rozświetlony klimatycznymi laserami wypełniły dźwięki, jakich wcześniej tu na żywo jeszcze nie słyszano. 

-Dziękujemy za Floydów! – wołali z tłumu fani zespołu do burmistrza Grzegorza Watychy, kiedy wraz z dyrektorem MOK Bolesławem Barą wyszedł na scenę, aby życzyć mieszkańcom udanych wakacji. 

-Podziękujcie waszym władzom i wszystkim ludziom od kultury w waszym mieście, że krzewią tutaj taką właśnie kulturę i możecie na żywo usłyszeć najlepsze przeboje świata! – dziękował publiczności Norman Power, wokalista Another Pink Floyd. Repertuar koncertu chwalił i doceniał też prowadzący koncert Marek Rusinek. 

Zespół Another Pink Floyd pojawił się w jedenastoosobowym składzie i wykonał wiele przebojów, w tym te najbardziej radiowe – “Wish You Were Here”, “High Hopes”, czy “Money”. Nie mogło zabraknąć poprzedzonego długim, nastrojowym intro “Shine On You Crazy Diamond”. Niektóre aranżacje (np. fragment “Time” w wersji reggae) mogły mocno zaskoczyć, większość  momentami do złudzenia przypominała jednak oryginalne wykonania. W drugiej części koncertu, artyści wykonali niemal wszystkie utwory z legendarnej, obchodzącej 45-lecie wydania płyty “The Dark Side Of The Moon”, a jako jeden z bisów zabrzmiał rozświetlony laserami “Comfortably Numb”. Koncert zakończył się tuż przed 1 w nocy.

Uwaga! Mamy dla Was niespodziankę – już wkrótce filmowy zapis całości koncertu Another Pink Floyd, jak również wywiady z muzykami zespołów Łąki Łan i Another Pink Floyd. 

/os

os 23.06.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również