Przykra niespodzianka

16 października 2016 10:39

Nie będą mile wspominać 13 kolejki spotkań rozgrywek 3 ligi piłkarze Podhala Nowy Targ. Na swoim stadionie nowotarżanie przegrali bowiem 1:2 z niżej notowaną Wierną Małogoszcz, która we wcześniejszych pięciu meczach wyjazdowych poniosła komplet porażek.

Długo nic nie zapowiadało tego, że Podhalanie ten mecz przegrają. Co prawda nie grali nic wielkiego, ale zdawało się że mają to spotkanie pod pełną kontrolą. W 31 min gospodarze objęli prowadzenie. Po wrzucie z autu w polu karnym Wiernej powstało mało zamieszanie, wreszcie piłka trafiła na 11 metr do Tarasa Jaworskiego, który mierzonym strzałem posłał ją do bramki. Ukrainiec tym samym zrehabilitował się za zmarnowaną sytuację z 10 min.

Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron początkowo obraz gry się nie zmienił. To nowotarżanie posiadali inicjatywę. W 49 min Rafał Gadzina nieznacznie chybił z 16 metrów, a minutę później blisko swojej drugiej w meczu bramki był Jaworski. Ukrainiec w dosyć ekwilibrystyczny sposób oddał strzał, po którym piłka trafiła jednak tylko w poprzeczkę.

Mniej więcej po godzinie mecz zaczął wymykać się spod kontroli Podhala. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym było uderzenie z rzutu wolnego Marcina Kołodziejczyka, po którym Kais Al Ani z trudem sparował piłkę na rzut rożny. Minutę później był już remis. Bramkarz Podhala popełnił błąd. Po uderzeniu z dystansu Jana Kowalskiego nie utrzymał piłki w rękach, czym umożliwił dobitkę z najbliższej odległości Michałowi Smolarczykowi. W 80 min Al Ani zachował się w podobny sposób, ale tym razem obyło się bez konsekwencji. Cztery minuty później goście zdobyli zwycięskiego gola. Pozostawiony bez opieki Kołodziejczyk miał na tyle dużo czasu i miejsca by precyzyjnie przymierzyć z dystansu.

Frajerska przegrana. Przez godzinę nic się nie działo. Przeciwnik praktycznie nam nie zagroził. Prowadziliśmy 1:0, kontrolowaliśmy mecz i dążyliśmy do zdobycia kolejnych bramek. Niestety dwa proste błędy bardzo dużo nas kosztowały. Będziemy analizować na spokojnie jak do tego doszło. Szkoda tej przegranej bo wydawało się że złapaliśmy fajną serię na swoim boisku. Teraz przy najbliższej okazji musimy za wszelką cenę odzyskać te punkty – przyznał pełniący w tym spotkaniu funkcję kapitana Podhala, Daniel Mikołajczyk.

NKP Podhale Nowy Targ – Wierna Małogoszcz 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Jaworski 31, 1:1 Smolarczyk 64, 1:2 Kołodziejczyk 84.

Podhale: Al Ani – Luberda (57 Ochman), Mikołajczyk, Bedronka, Zając (75 Drobnak) – Komorek, Ligienza, Jaworski, Nawrot, Piwowarczyk (67 Potoniec) – Dziadzio (23 Gadzina).

Sędziował Rafał Sawicki z Tarnobrzegu. Żółte kartki: Mikołajczyk – Foksa, Marzec.