Kamery live
prognoza pogody

Przez kilkanaście dni generował oszustowi kody BLIK. Z konta zniknęło 67 tysięcy złotych

22 kwietnia 2022 08:47

Mieszkaniec powiatu nowotarskiego uwierzył, że doszło do włamania na jego konto bankowe. Przez kilkanaście dni podawał fałszywemu policjantowi wygenerowane kody BLIK, wierząc, że to policyjne procedury, mające na celu zabezpieczenie pieniędzy. W ten sposób oszust wypłacił z konta mężczyzny łącznie 67 tysięcy złotych!

Przez kilkanaście dni generował oszustowi kody BLIK. Z konta zniknęło 67 tysięcy złotych

Kilkanaście dni temu, do 41-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego przebywającego poza granicami Polski zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako pracownica banku i poinformowała mężczyznę, że ktoś włamał się na jego konto bankowe. W trakcie rozmowy oznajmiła, że powiadamia o tej sprawie Policję i w kwestii dalszych procedur, będzie kontaktował się z nim policjant prowadzący sprawę.

Po jakimś czasie do 41-latka zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta i w rozmowie przekazał mu informację, że doszło do włamania na jego konto bankowe i pieniądze zgromadzone na koncie są zagrożone. W celu zabezpieczenia oszczędności „policjant” polecił mieszkańcowi powiatu nowotarskiego wygenerowanie i podanie mu kodu BLIK. 41-latek przekonany, że rozmawia z prawdziwym policjantem podał żądany kod. Wtedy też jego pieniądze zostały wypłacone w bankomacie w jednej z dolnośląskich miejscowości. Zdezorientowany 41-latek zapytał rozmówcę, dlaczego środki zostały wypłacone w bankomacie. Na zadane pytanie usłyszał w odpowiedzi, że takie są policyjne procedury i chodzi o fizyczne zabezpieczenie gotówki.

Mężczyzna, wierząc, że to policjant zajął się jego sprawą i wypłacone pieniądze zostały zabezpieczone, zgodnie z poleceniami  śledczego generował trzy kody dziennie przez kolejnych kilkanaście dni. Każdego dnia wypłacane były pieniądze w kwocie do 5 tysięcy złotych z uwagi na ustawiony limit dzienny wypłat z bankomatu. Przez ten czas oszuści wypłacili z konta mieszkańca powiatu nowotarskiego 67 tysięcy złotych. Kiedy mężczyzna zorientował się, że to oszustwo, po powrocie do Polski powiadomił Policję.

Policja przestrzega!

Nie podawaj wygenerowanych kodów BLIK osobom nieznajomym. Informację o oszustwie, czy próbie włamania na konto bankowe zawsze weryfikuj w swoim banku, dzwoniąc na znany Ci numer telefonu lub osobiście w placówce bankowej.    

os 22.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również