Przełamanie!

17 sierpnia 2016 19:39

Piłkarze Podhala Nowy Targ wreszcie mają powody do radości. W 3 kolejce spotkań rozgrywek 3 ligi nowotarżanie odnieśli pierwsze w sezonie zwycięstwo, pokonując na swoim boisku 2:1 Karpaty Krosno.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0, po golu z 17 minuty. Taras Jaworski z  lewej strony boiska na wysokości 30 metra z rzutu wolnego zagrał piłkę w pole karne gości, tam trącił ją nogą Mateusz Urbański i futbolówka tuż przy lewym słupku wpadła do bramki Karpat. Poza tą sytuacją w pierwszej połowie wart odnotowania jest jeszcze strzał z dystansu Wojciecha Dziadzio, który sprawił duże problemy Oskarowi Wieliczko, oraz uderzenie z rzutu wolnego Przemysława Szkatuły, które z trudem na rzut rożny sparował Waldemar Sotnicki.

Od początku drugiej połowy lepsze wrażenie sprawiali goście. Nowotarżanie długo skutecznie odpierali ataki przyjezdnych, ale w 70 min pechowo we własnym polu karnym ręką zagrał Michal Bedronka i arbiter wskazał na rzut karny. Wykorzystał go najlepszy w szeregach krośnian Przemysław Szkatuła. Losy meczu rozstrzygnęły się w 84 min. Wtedy to goście ukarani zostali rzutem karnym, po tym jak futbolówka zagrana przez Sebastiana Świerzbińskiego z rzutu rożnego, trafiła w rękę Mariusza Gabrycha.

„Jedenastkę” na zwycięskiego gola dla nowotarżan zamienił Taras Jaworski.

Z oporami wchodzimy w nową trzecią ligę. Nie możemy się przełamać. Dzisiaj udało się to gospodarzom. Prowadziliśmy grę, ale liczy się to co w bramce – powiedział szkoleniowiec Karpat, Czesław Owczarek.

Karpaty udowodniły, że są groźną drużyną, z niebezpiecznymi zawodnikami. Nam sprawdził się prosty plan. Oddaliśmy pole gry rywalowi i liczyliśmy na kontry. Tym raz mym wyciągnęliśmy wnioski z  inauguracyjnego spotkania z Avią,  w którym prowadzać grę przez 90 minut straciliśmy dwa gole i już nie zdołaliśmy tych strat odrobić. Dlatego dzisiaj prostymi środkami staraliśmy się wygrać. To się sprawdziło. Nie zejdziemy z tej drogi. Będziemy łączyć ładną grę ze skuteczną – podsumował trener Podhala, Marek Żołądź

NKP Podhale Nowy Targ – Karpaty Krosno 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Urbański 16, 1:1 Szkatuła 70 z karnego, 2:1 Jaworski 84 z karnego.

Podhale: Sotnicki – Bedronka, Urbański, Ochman, Drobnak – Kobylarczyk, Jaworski ŻK, Nawrot ŻK, Świerzbiński (88 Bobak), Czubin (27 Jandura) – Dziadzio (66 Piwowarczyk).

Karpaty: Wieliczko – Dąbek, Jarząb, Krupa, Kantor – Nikanowicz, Łanucha (58 Groborz), Sitek (63 Buszta), Szkatuła – Gabrych, Cempa (60 Paszek).

Sędziował: Kamil Przyłucki z Sandomierza. Widzów: 400