Kamery live
prognoza pogody

Przekroczył prędkość o… 115 kilometrów na godzinę!

23 kwietnia 2021 12:53

Policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy prowadzili wczoraj działania pn. “Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Efekty działań to 62 wykroczenia drogowe i 3 zatrzymane prawa jazdy.

Przekroczył prędkość o... 115 kilometrów na godzinę!

Głównym celem działań pn. „NURD” jest troska o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy podczas zdarzeń drogowych są najbardziej zagrożoną i narażoną grupą użytkowników dróg. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy ujawnili łącznie 62 wykroczenia drogowe, z czego 60 wykroczeń popełnili kierujący pojazdami względem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas wczorajszych działań 3 kierujących straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość na terenie obszaru zabudowanego. Przed południem w Tylmanowej kierujący toyotą jechał z prędkością 107 km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 57 km/h został ukarany mandatem i zyskał 10 punktów karnych. 21-latek stracił również prawo jazdy. W Dębnie po godzinie 16, 33-letnia kierująca volkswagenem przekroczyła dozwolona prędkość o 52 km/h. Kobieta została ukarana mandatem karnym, przypisano jej 10 punktów karnych i straciła prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. W nocy w miejscowości Jabłonka, 23-letni kierujący volkswagenem pędził z prędkością 175 km/h przy dozwolonej prędkości 60 km/h. Niechlubny rekordzista za przekroczenie prędkości o 115 km/h został ukarany mandatem, zyskał 10 punktów karnych i stracił prawo jazdy. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące nie będzie mógł kierować pojazdami.  

Natomiast w Nowym Targu, 25-latek wsiadł za kierownicę audi pomimo decyzji Starosty Nowotarskiego o cofnięciu mężczyźnie uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo przekroczył dozwoloną prędkość o 24 km/h, a samochód nie miał nalepki kontrolnej na szybie i nie był dopuszczony do ruchu. W związku z popełnionymi wykroczeniami zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające i sprawa zostanie skierowana do sądu. 

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 23.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również