Przegrana Semenczenki w debiucie

8 października 2016 10:03

Hokeiści TatrySki Podhala przerwali w Opolu serię zwycięstw w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. "Szarotki" których po raz pierwszy w roli trenera prowadził Witalij Semenczenko ulegli Orlikowi 1:3.

Byliśmy lepszym zespołem. Oddaliśmy na bramkę przeciwnika aż 45 strzałów. Niestety tylko jeden był skuteczny. W takich okolicznościach trudno myśleć o zwycięstwie – przyznał drug trener Podhala, Marek Rączka.

Katem nowotarżan okazał się Amerykanin Jon Booras, autor wszystkich bramek dla gospodarzy. Za pierwszym razem (3 min) dobił z bliska strzał Kacpra Guzika, za drugim (29 min) wykorzystał świetne dogranie swojego rodaka Jareda Browna, a za trzecim (53 min) sfinalizował składną akcję swojej formacji.

„Szarotki”  tylko raz znalazły sposób na pokonanie Johna Murray’a. W 34 min Kasper Bryniczka wygrał „bulik” w tercji Orlika, a Hattunen uderzył bez przyjęcia.

W końcówce Podhalanie mieli znakomitą szansę na bramkę kontaktową. Ostatnie 104 sekundy grali bowiem w podwójnej liczebnej przewadze. Wykorzystać tego jednak nie potrafili i w efekcie po raz trzeci w tym sezonie zjeżdżali z tafli w roli pokonanych.

Orlik Opole – TatrySki Podhale Nowy Targ 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Bramki:1:0 Booras (Guzik) 3, 2:0 Booras (Brown, Guzik) 29, 2:1 Hattunen (Bryniczka) 34, 3:1 Booras 53.

Orlik: Murray – Paryzek, Smith, Guzik, Booras, Brown – Bychawski, Kostek, Toulimin, Cichy, Szczechura – M. Stopiński, Sznotala, F. Stopiński, Szydło, Ceslik oraz Gawlik, Gorzycki.

Podhale: Jucers – Wojdyła, Haverinen, Jokila, Zapała, Iossafof – Różański, Syrej, Hattunen, Bryniczka, Gruszka – Łabuz, Jaśkiewicz, M. Michalski, Neupauer, D. Kapica oraz P. Michalski, Siuty, Olchawski, Svitac.

Sędziował: Tomasz Radzik z Krynicy. Kary: 8-6 min