Kamery live
prognoza pogody

Protest środowiska rodzin żołnierzy AK oraz Towarzystwa Słowaków w Polsce przeciwko „srebrnikowi” z wizerunkiem Józefa Kurasia „Ognia”

HISTORIA. Narodowy Bank Polski 15 marca wypuścił nową monetę z okolicznościowej serii „Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni”. Środowisko rodzin akowców zrzeszonych w NŚZŻAK jest zbulwersowane takim postępowaniem. Do protestu dołącza Towarzystwo Słowaków w Polsce.

Protest środowiska rodzin żołnierzy AK oraz Towarzystwa Słowaków w Polsce przeciwko „srebrnikowi” z wizerunkiem Józefa Kurasia „Ognia”

Ktoś musiał na to wyrazić zgodę, ktoś musiał zdecydować, że takie działanie przyniesie więcej dla Państwa korzyści niż szkód – czyżby?  Uważamy, że rodzinom ofiar poszkodowanych w wyniku działalności J. Kurasia „Ognia” należą się wyrazy współczucia oraz zadośćuczynienie ich pamięci. Mit „Wyklętego Ognia” powoli odchodzi w zapomnienie. Nie pomoże szkalowanie i oczernianie zarówno ofiar, jak i nas. 

Na Podhalu ludzie pamiętają, kto terroryzował przez wiele lat biednych mieszkańców.  Każdy wie, że „Ognia” ludzie bali się bardziej niż UB – piszą Marek Zapała i Tadeusz Morawa, członkowie Niezależnego Światowego Związku Żołnierzy AK.

Oto treść protestów:

 

 

 

Anna Szopińska 05.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Podbipięta 21:02 06.04.2023

Ale żeście się poniżyli . Gorzej to już chyba nie da rady. AK i Słowacy 😳😳😳 Toż senior i wujek Franek z wujkiem Julkiem w grobie się przewracają. Pewnie żałujecie że nie mogliście z nimi defilować w Zakopanem w 1939 ale widzę że chcielibyście to zrobić teraz. Żenua. Tyle w temacie.

Zobacz również