Kamery live
prognoza pogody

Prośba do wędkarzy łowiących w rejonie Nowego Targu. Chodzi o lipienie

9 listopada 2020 20:22

Na facebookowej stronie “Wędkarski Nowy Targ” pojawiła się prośba o pomoc w zebraniu jak największej ilości informacji na temat populacji lipieni w Czarnym, Białym i połączonym Dunajcu. Informacje pomogą zaplanować zarybienie w 2021 roku. Celem działań prowadzonych przez lokalnych działaczy Polskiego Związku Wędkarskiego jest odbudowa populacji lipienia na Dunajcu i dopływach.

Prośba do wędkarzy łowiących w rejonie Nowego Targu. Chodzi o lipienie

Prośbę do wędkarzy na Facebooku wędkarskiego koła nr 17 umieścił wiceprezes do spraw zagospodarowania wód w kole, członek komisji zarybieniowej i członek zarządu PZW oddział Nowy Sącz, Janusz Sopiarz.

-Przez ostatnie lata wszyscy widzieliśmy problem z lipieniem, stąd wprowadzane obostrzenia i przepisy. Nowy Zarząd zmienił też zasad zarybiania i produkcji tego gatunku. I co? I chyba drgnęło…. Dochodzą do mnie sporadyczne informacje o zwiększającej się populacji lipienia na Białym, Czarnym i połączonym Dunajcu. Niestety ja osobiście na tych odcinkach częściej zarybiam, niż wędkuje i stąd WIELKA PROŚBA do łowiących na tych miejscówkach. Proszę o info na messengera koła odnośnie: miejsca, ilości i wielkości poławianych tam lipieni. Informacje tylko priv nie w komentarze, ponieważ to ma służyć tylko i wyłącznie do celów informacyjnych i pomagających wykonać zarybienia w 2021. Celem naszym jest odbudowa populacji lipienia na Dunajcu i dopływach. Prosimy w treści wpisać np. Łopuszna powyżej mostu 9 szt. 15-20 cm 3x 25+ 37,41cm, tyle wystarczy. Niestety nie mamy możliwości w inny sposób zweryfikować jakości naszej pracy, stąd ten post. Informacje mogą być z ostatnich miesięcy nie koniecznie bieżącego. Każde info mile widziane. Dziękuję z góry za pomoc.

 

źródło, fot.: Wędkarski Nowy Targ & PZW 17 Nowy Targ/Facebook

os 09.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również