Kamery live
Kamery live
prognoza pogody
ntvk

Promowanie zawodu policjanta w Nowym Targu (GALERIA)

27 marca 2025 09:08

Podczas Dnia Otwartego w Prywatnym LO dla Młodzieży w dniu 20 marca 2025 roku, w Nowym Targu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami, podczas którego promowano zawód policjanta. Tegoroczne wydarzenie pobiło frekwencyjne rekordy. Placówkę odwiedziło ponad 170 ósmoklasistów z regionu.

Promowanie zawodu policjanta w Nowym Targu (GALERIA)

/Fot: KPP Nowy Targ/

Policjanci z KPP w Nowym Targu przygotowali w szkole punkt informacyjno-edukacyjny oraz zaprezentowali wyposażenie, jakie na co dzień wykorzystywane jest przez funkcjonariuszy w służbie. Przybyli uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką służby w Policji. Podczas realizowanych spotkań z młodzieżą mundurowi przekazywali uczniom informację na temat służby w Policji oraz procesu rekrutacji. Omówiona została struktura naszej formacji oraz możliwość wyboru wydziału według posiadanych zainteresowań i kompetencji: ruch drogowy, prewencja, technika kryminalistyczna, zwalczanie przestępczości gospodarczej, zespoły prasowe, laboratoria, przewodnicy psów czy też policyjni antyterroryści.

Policjanci poruszyli również temat procesu rekrutacji, przekazali, kto może wstąpić w szeregi Policji i jakie dokumenty trzeba złożyć. Uczniowie mieli okazję nie tylko zapoznać się ze specyfiką służby w Policji, ale również uczestniczyć w bezpośrednich rozmowach z funkcjonariuszami, którzy chętnie opowiadali o różnych aspektach służby. Na przygotowanych stoiskach młodzież mogła zobaczyć, jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy, jakie wymagania stawiane są przyszłym kandydatom do służby, a także, jakie korzyści płyną ze służby w Policji.

Dodatkowo w przedsięwzięciu uczestniczyli funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, którzy zaprezentowali sprzęt specjalistyczny, jaki wykorzystuje ich jednostka podczas zadań specjalnych (robot, rentgen, kombinezon pirotechnika). W wydarzeniu gościnnie uczestniczył również kierownik Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z KPP w Bochni tj. asp. sztab. Krzysztof Pikus, który zaprezentował bogatą kolekcje broni krótkiej i długiej różnego kalibru. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

/Źródło: KPP Nowy Targ/

Andrzej Lach 27.03.2025
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również