Kamery live
prognoza pogody

Program budowy 100 obwodnic. Coraz bliżej budowy

17 kwietnia 2022 12:00

W ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 w Małopolsce powstaną obwodnice Limanowej, Nowego Targu, Piwnicznej, Wadowic, Makowa Podhalańskiego oraz Chrzanowa i Trzebini. Celem inwestycji jest oczekiwane przez mieszkańców, wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza centra tych miast. W toku jest postępowanie przetargowe na przygotowanie obwodnicy Chrzanowa i Trzebini. Dla pozostałych inwestycji trwają już prace dokumentacyjne.

Program budowy 100 obwodnic. Coraz bliżej budowy

Dzięki tym inwestycjom nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego miast oraz zwiększenie przepustowości dróg. Spośród sześciu planowanych w Małopolsce obwodnic, to obwodnice Chrzanowa i Trzebini oraz Nowego Targu powstaną jako drogi dwujezdniowe.

 – W przypadku obwodnicy w Nowym Targu opracowane zostały trzy warianty przebiegu trasy, uzgodniono analizę i prognozę ruchu oraz wykonano inwentaryzację fotograficzną obszaru, na którym planowana jest Odbyły się już spotkania informacyjne z mieszkańcami oraz przedstawicielami władz samorządowych. Zakończyły się obserwacje przyrodnicze. Opracowano i uzgodniono Ocenę wpływu inwestycji na BRD – informuje Iwona Mikrut z GDDKiA w Krakowie.

Umowa na przygotowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego i Koncepcję programową została podpisana 15 października 2020 r. Jeszcze w 2022 r. planowane jest złożenie wniosku o uzyskanie DŚU.

 

Piotr Starmach 17.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również