Kamery live
prognoza pogody

Próbowali siłą wtargnąć do cudzego domu

28 kwietnia 2023 09:24

27, 29 i 30-latek wtargnęli na teren posesji w Chabówce i próbowali siłą wejść do środka domu. Nieproszonych gości przegoniła głośnym krzykiem właścicielka.  Świadkowie zdarzenia ujęli uciekających mężczyzn, których przekazali policjantom.

Próbowali siłą wtargnąć do cudzego domu

Wczoraj (26 kwietnia br.)  około godziny 15, trzech mężczyzn weszło na teren jednej z posesji w Chabówce. Zapukali do drzwi, a kiedy właścicielka je otworzyła, próbowali wtargnąć do środka domu. Pomimo żądań kobiety nie chcieli opuścić terenu posesji. Za wszelką cenę chcieli dostać się do wnętrza domu, jednak gospodyni zaczęła głośno krzyczeć i cała trójka uciekła.

Krzyczącą kobietę oraz uciekających mężczyzn zauważyli pracownicy firmy montażowej i pobiegli za uciekinierami. Po chwili ujęli wszystkich trzech sprawców i przekazali w ręce policjantów z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. 27 i 30 latek z powiatu nowosądeckiego oraz 29-latek z powiatu nowotarskiego karani już byli za przestępstwa przeciwko mieniu. Cała trójka została zatrzymana i przewieziona do nowotarskiej komendy. Podejrzani usłyszeli zarzut zakłócenia miru domowego z art. 193 kodeksu karnego, za co grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Dzięki postawie gospodyni i reakcji świadków przestępcy nie uniknęli odpowiedzialności i odpowiedzą za popełnione przestępstwo.

os 28.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również