Kamery live
prognoza pogody

Próbki wody wolne od bakterii

29 czerwca 2019 19:04
Wyciszenie Włącz dźwięk

Wstępne próbki badań próbek wody z czterech końcówek sieci na terenie Nowego Targu nie wykazują już obecności groźnych dla zdrowia bakterii Escherichia coli, bakterii z grupy coli ani enterokoków. Wynika z tego, że skażenie wody miało charakter punktowy – dotyczyło jednej studni przy ul. Targowej.

 – 26 czerwca w godzinach porannych otrzymaliśmy sprawozdanie przekazane przez MZWiK Nowy Targ w którym stwierdzono przekroczenia mikrobiologiczne dotyczące skażenia wody w wodociągu w Nowym Targu – mówi Jolanta Bakalarz, Powiatowy Inspektor Sanitarny. – Faktycznie było to badanie przeprowadzone w jednym punkcie, ale ze względu na to, że wodociąg nowotarski nie posiada wydzielonych stref. Jest to wodociąg naczyń połączonych i nie można było jednoznacznie sprecyzować dokąd woda jest dobrej jakości, a od którego miejsca jest ta jakość stwierdzona jako niedopuszczalna do spożycia.

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji wyłączył z eksploatacji studnię głębinową przy ul. Targowej w Nowym Targu. To w niej powstał bakteriologiczny problem.

 – Nie widzę teraz możliwości aby ją powtórnie włączyć do sieci – przyznaje Dariusz Latawiec, dyrektor MZWiK w Nowym Targu. – Ona będzie stanowiła teraz rodzaj zasobu awaryjnego na jakiś wypadek. 

Teraz kryzys został zażegnany i woda w Stolicy Podhala ponownie nadaje się do spożycia. Więcej szczegółów na temat rozmiaru zanieczyszczenia do jakiego doszło w Nowym Targu oraz jakie działania zamierza podjąć Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w tej sprawie, znajdziecie w materiale reporterskim zamieszczonym poniżej. Zapraszamy do oglądania.

Piotr Starmach 29.06.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również