Kamery live
prognoza pogody

Premier Morawiecki:”Drodzy mieszkańcy Nowej Białej – nie zostaniecie sami!”

20 czerwca 2021 12:29

Premier Mateusz Morawiecki przybył rano do Nowej Białej, gdzie uczestniczył w posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, spotkał się też z poszkodowanymi mieszkańcami, zapewniając, że nikt nie zostanie bez pomocy. 

Premier Morawiecki:
 
 
-Tutaj w Nowej Białej doszło do ogromnej tragedii. Kilkadziesiąt budynków mieszkalnych i gospodarczych uległo zniszczeniu lub znacznemu uszkodzeniu. Szybko przeprowadzono akcję ratunkową. Dziękuje wojewodzie, który świetnie organizował całą akcję koordynacyjną pomiędzy wszystkimi służbami. Także komendantowi wojewódzkiemu PSP – jednostki były błyskawicznie na miejscu, ale pożar przenosił się z budynku na budynek w bardzo szybkim tempie. Drodzy mieszkańcy – od takiej siły ognia silniejsza może być ludzka solidarność. I my tę solidarność tutaj pokażemy. Dziękuję także mieszkańcom Nowej Białej, którzy pokazali swoją solidarność wobec poszkodowanych – mówił dziś w Nowej Białej premier Mateusz Morawiecki. 
 
Wcześniej premier uczestniczył w Wojewódzkim Zespole Zarządzania Kryzysowego w Nowej Białej. Mateusz Morawiecki spotkał się też z poszkodowanymi mieszkańcami wsi. Zapewniał, że nikt nie zostanie bez pomocy ze strony państwa. 
 
 
-Zapewniam, że nikogo z poszkodowanych nie zostawimy bez pomocy – zapewnia Mateusz Morawiecki na oficjalnym Fb Kancelarii Premiera – Przygotowujemy wsparcie bezpośrednie dla mieszkańców, dla rodzin, ale także pomoc państwa polskiego w odbudowie budynków. Trzeba również wesprzeć rolników w zakupie zniszczonego sprzętu rolniczego. Jesteśmy razem nie tylko w chwilach triumfu i radości, ale przede wszystkim wtedy, gdy inni potrzebują pomocy. Od siły ognia silniejsza może być tylko nasza ludzka, polska solidarność. Dziś znów ją pokazujemy. Drodzy mieszkańcy Nowej Białej – nie zostaniecie sami!
 
Od 30 lat nie było na Podhalu tak strasznego pożaru. W Nowej Białej spłonęło lub uległo znacznemu zniszczeniu kilkadziesiąt budynków mieszkalnych i gospodarczych, kilka osób wymagało pomocy medycznej. Dziś przyjechałem tutaj, żeby zapewnić, że nikt poszkodowanych nie zostanie bez pomocy i spotkać się z osobami zaangażowanymi w walkę z pożarem. Podziękowałem im za pracę, bo akcja ratunkowa była błyskawiczna. Dziękuję panu wojewodzie Łukaszowi Kmicie, który świetnie prowadził akcję koordynacyjną pomiędzy wszystkimi służbami oraz komendantowi wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej, jednostkom Ochotniczej Straży pożarnej, żołnierzom Wojsk Ochrony Terytorialnej i policjantom. Wczoraj wieczorem rozmawiałem z prezydentem Andrzejem Dudą, szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Kamińskim i szefem Ministerstwa Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem. Dzięki ich wsparciu akcja ratunkowa była tak szybka, a dzisiaj możemy przejść do prac porządkowych oraz przygotowywać odbudowę infrastruktury. 
 
zdjęcia: Adam Guz/Kancelaria Premiera Rady Ministrów/Facebook oraz Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
 
 
 
os 20.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również