Kamery live
prognoza pogody

Prawie dwa razy mniej pacjentów z Covid

6 maja 2021 17:20

Dokładnie miesiąc temu mieliśmy w Małopolsce szczyt III fali epidemii. To bowiem 6 kwietnia w małopolskich szpitalach przebywało aż 3051 zakażonych pacjentów. Dziś sytuacja epidemiczna znacząco się poprawiła. Pacjentów z COVID-19 jest niemal dwa razy mniej. W Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu “uwolniono” dziś kolejne 24 łóżka, w tym 6 łóżek OIOM. 

Prawie dwa razy mniej pacjentów z Covid

– Sukcesywnie uwalniamy łóżka „covidowe”. Pozostaję w ścisłej współpracy z dyrektorami małopolskich szpitali, na bieżąco analizując sytuację w całym województwie. Łącznie już „odmrożonych” zostało ponad 1200 łóżek „covidowych”. Cały czas stosujemy metodę „suwaka”, rozważnie dostosowując bazę łóżek do bieżących potrzeb. Za nami bardzo długa droga – bardzo wiele doświadczeń nieocenionej współpracy, za którą pragnę serdecznie podziękować, bo to ona pozwoliła nam przetrwać te najtrudniejsze momenty. Byliśmy silni, bo działaliśmy razem, dla wspólnego celu, jakim było i jest nadal bezpieczeństwo Małopolan – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Wydane ostatnio przez wojewodę decyzje „uwalniają” kolejnych 220 łóżek, w tym 41 OIOM/respiratorowych. W Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym z dniem dzisiejszym zmniejszono covidową bazę o 18 łóżek i 6 łóżek OIOM. Łącznie od momentu poprawy sytuacji epidemicznej uwolniono 1203 łóżka, w tym 138 łóżek OIOM/respiratorowych.

Ostatnie dane mówią o tym, że w małopolskich szpitalach przebywa 1559 pacjentów z COVID-19. Łóżek dostępnych jest 3215. Natomiast na 366 dostępnych respiratorów zajętych jest 235. W szpitalach tymczasowych przebywa łącznie 171 osób.

źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

 

os 06.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również