Kamery live
prognoza pogody

Prawie 120 nowych chorych w Małopolsce i 11 w powiecie nowotarskim

6 sierpnia 2020 12:40

Coraz gorsze dane napływają w sprawie koronawirusa. W ciągu ostatnich 24 godzin przybyło 118 nowych chorych w naszym województwie. Na Podhalu stwierdzono zakażenie u 22 osób – po 11 w powiecie nowotarskim i tatrzańskim. Jednocześnie krakowski Sanepid podał do informacji publicznej śmierć lekarki na COVID-19, o której informowaliśmy w zeszłym tygodniu.

Prawie 120 nowych chorych w Małopolsce i 11 w powiecie nowotarskim

Fot. Nowytarg24.tv

W komunikacie Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie czytamy:

 

“(…) Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 8 kobiet i 10 mężczyzn, w wieku od 2 do 82 lat, z powiatu nowosądeckiego (6 osób), gorlickiego (4 osoby), oświęcimskiego (2 osoby) oraz powiatów: wadowickiego, myślenickiego, limanowskiego, chrzanowskiego, brzeskiego i krakowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1789 ozdrowieńców.

 

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 118 osób. To 55 kobiet i 63 mężczyzn, w wieku od 3 do 86 lat, z Krakowa (24 osoby), powiatu nowosądeckiego (17 osób), tatrzańskiego i nowotarskiego (po 11 osób), limanowskiego (10 osób), gorlickiego (9 osób), Nowego Sącza (7 osób), powiatów: oświęcimskiego i krakowskiego (po 5 osób), Tarnowa i powiatu tarnowskiego (po 4 osoby), powiatu dąbrowskiego i olkuskiego (po 3 osoby), suskiego (2 osoby) oraz powiatów: wadowickiego, myślenickiego i bocheńskiego (po 1 osobie). Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

 

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4142 osób.

 

Niestety musimy również poinformować o śmierci 79-letniej kobiety, mieszkanki powiatu bocheńskiego, która przebywała w Domu Opieki „JESTEM” w Grobli oraz 78-letniej kobiety, mieszkanki powiatu nowotarskiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarłe miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 76″.

 

 

/źródło: Biuro Prasowe UW w Krakowie/

Piotr Starmach 06.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również