nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Prawdziwa końska dawka emocji – Piknik Jeździecki w Nowym Targu

„To wielkie emocje i sportowa rywalizacja”- o tym mogli przekonać się wszyscy uczestnicy trzeciego Pikniku Jeździeckiego, na których czekały gonitwy, wyścigi kłusaków, pokaz zaklinaczki koni, konkurs w powożeniu tradycyjnym i przejażdżki na kucykach. 

W gonitwach i wyścigach kłusaków organizowanych na terenie lotniska brali udział jeźdźcy i dżokeje z całej Małopolski oraz z sąsiednich województw. Jedną z atrakcji Pikniku Jeździeckiego były także zawody w powożeniu tradycyjnym, w których uczestniczyli jeźdźcy z terenu Podhala. Dodatkową atrakcją dla publiczności była możliwość typowania zwycięzcy. Ci, którym udało się wskazać zwycięzcę wyścigu, otrzymywali nagrody w postaci pucharu, pamiątkowego kubka i innych nagród rzeczowych. 


Trzecią edycję Pikniku Jeździeckiego po raz kolejny uświetnił występ przygotowany przez Annę Szewczyk – trenerkę koni, właścicielkę stajni Konie w Tatrach. Konie trenuję już od pięciu lat – mówi – i żeby wyglądało to tak łatwo, to trzeba włożyć w to bardzo dużo wysiłku, ale cieszymy się, że możemy tutaj być. Pokaz zatytułowany „Sól i Pieprz” mogliśmy oglądać w wykonaniu koni Lady i Tabasco.  


Ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się przejażdżki na kucykach i hucułach, z których dzieci mogły korzystać nie tylko w dni pikniku, ale również przez cały tydzień. Organizatorzy zapewnili też strefę gastronomiczną oraz namioty z ławkami i stolikami. Rolę prowadzącego w czasie imprezy przejął Jacek Soska – prezes Stowarzyszenia Hodowców Małopolskich Koni Wyścigowych. 

Wydarzenie nawiązuje do tradycji wyścigów konnych odbywających się na płycie lotniska blisko 100 lat temu (lata 1919-1925). Wtedy to, na terenie dzisiejszego aeroklubu funkcjonował profesjonalny tor wyścigowy, na którym rywalizowali oficerowie oraz podoficerowie nowotarskiej jednostki artyleryjskiej, jak również miejscowi górale.

Dzisiejszy piknik jest kontynuacją dawnych tradycji i być może na stałe zagości w Nowym Targu. – Dołożymy starań, aby to wydarzenie na stałe znalazło się w kalendarzu imprez nowotarskich. – mówi Maciej Baraniak – organizator pikniku. – Jeźdźcy wystawiają nam naprawdę dobre opinie więc myślę, że idziemy w dobrą stronę. 

Organizatorem imprezy jest Sejmik Małopolski, Stowarzyszenie Hodowców Małopolskich Koni Wyścigowych, Urząd Miasta Nowy Targ oraz Podhalańskie Stowarzyszenie Jeździeckie PRO NATI z Ludźmierza. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii! 

/ak

1 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna