Kamery live
prognoza pogody

Pracownicy MZK doczekali się podwyżek

22 grudnia 2018 02:23

Pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacji – kierowcy, dyspozytorzy, mechanicy i pracownicy umysłowi – dostaną podwyżki. Decyzja o podniesieniu im pensji o 300 zł brutto dała tym samym kres wielomiesięcznym mediacjom i zbiorowemu sporowi. “Można to uznać za mały cud” – mówi dyrektor MZK Robert Chowaniec. 

Pracownicy MZK doczekali się podwyżek

-Podwyżki zostały ustalone w wysokości 300 zł brutto dla każdego pracownika tj. kierowców, mechaników, dyspozytorów oraz pracowników umysłowych, oczywiście za wyjątkiem głównej księgowej i mojej osoby – mówi dyrektor MZK, Robert Chowaniec Można to uznać za mały cud. Może to okres przedświąteczny, może moje działania poprawiające wizerunek MZK, a może ogólna wola wyciszenia gorącej atmosfery wokół zakładu? –  zastanawia się głośno pan dyrektor, jednocześnie składając podziękowania na ręce władz miasta i pana skarbnika. 

Robert Chowaniec objął obowiązki dyrektora MZK pod koniec sierpnia tego roku. Mimo krótkiego stażu pracy na stanowisku, udało mu się wprowadzić szereg nowości, które bardzo korzystnie wpłynęły na wizerunek zakładu. Jest to m.in. możliwość zakupu biletów w aplikacji mobilnej, firmowe ubrania dla kierowców na mocy umowy barterowej z firmą Kegel Błażusiak, wprowadzenie uproszczonego systemu taryfowego zaproponowanego przez firmę Via Vistula, wykonującą audyt zakładu na zlecenie miasta. Kwestią czasu jest zmiana rozkładów jazdy, o której głośno mówi się od ostatnich miesięcy. Ponadto, w bliskich planach jest zakup 6 nowych pojazdów oraz remont nawierzchni zajezdni, wraz z oświetleniem, ogrodzeniem i całą infrastrukturą. Na remont zajezdni MZK ma już przyznane dofinansowanie. Kolejny wniosek – na remont wiat przystankowych i zakup dodatkowych pojazdów – jest przygotowywany. Namacalnym, wizualnym znakiem nowoczesności i pozytywnych zmian jest również coraz większa ilość biletomatów systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej.

Od dzisiaj – nowy cennik biletów MZK

 

/os

 

os 22.12.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również