Kamery live
prognoza pogody

PPUZ zawarła porozumienie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie

23 lipca 2021 12:48

22 lipca 2021 r. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zadeklarowały wolę współpracy. Sygnatariuszami porozumienia są JM Rektor dr hab. Robert Wojciech Włodarczyk, prof. uczelni oraz Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, Jan Gąsienica-Walczak. W uroczystym spotkaniu w siedzibie uczelni wzięli również udział Prorektor ds. współpracy i projektów, dr Bianka Godlewska-Dzioboń, Zastępca Dyrektora ds. dydaktycznych, dr Marcin Surówka oraz Katarzyna Lis i Marta Gruca z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

PPUZ zawarła porozumienie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie

Współpraca obu instytucji oprze się między innymi na stwarzaniu odpowiednich warunków do  wymiany doświadczeń w obszarze uczenia się przez całe życie oraz tworzeniu nowych możliwości rozwoju zawodowego osób dorosłych, w związku z realizacją przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie projektów: Kierunek Kariera, Kierunek Kariera Zawodowa, Nowy Start w Małopolsce oraz z POWERem.

Cieszę się, że Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu podpisała porozumienie o współpracy z tak ważną dla małopolskiego rynku pracy instytucją, jaką jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Duża aktywność i operatywność Pana Jana Gąsienicy-Walczaka – Dyrektora WUP w Krakowie i możliwości, jakie stwarza oferta Urzędu dla tworzenia konkurencyjnych zasobów pracy, są szansą dla wsparcia rozwoju kapitału ludzkiego Podhalańskiej Uczelni, a także zasobów ludzkich całego Podhala. Stawiam w nowym roku akademickim na rozwój kapitału ludzkiego Uczelni, zarówno pracowników dydaktycznych, naukowych, jak i administracyjnych. Wysoce kompetentni pracownicy są fundamentem działania Uczelni, zaś wartość Uczelni jest zdeterminowana kwalifikacjami, doświadczeniem i kompetencjami zatrudnionej kadry. Myślę, że współpraca PPUZ z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie przyczyni się do bilateralnych korzyści – mówi JM Rektor dr hab. Robert Wojciech Włodarczyk, prof. uczelni.

W ramach porozumienia, PPUZ podejmie działania w zakresie wspierania absolwentów uczelni wyższych na rynku pracy oraz udostępniania studentom informacji między innymi o projektach realizowanych ze środków funduszy unijnych.

Wspieranie absolwentów na rynku pracy jest naszym naturalnym priorytetem. Idea uczenia się przez całe życie opiera się na nawyku rozwoju w każdym wieku, nie tylko w ławce szkolnej, ale także po zakończeniu edukacji formalnej. Dzięki projektom realizowanym w Małopolsce z Funduszy Europejskich mamy ofertę w tym wspierającą osoby poszukujące pracy, ale także pracujące, jak i studentów czy absolwentów – mówi Jan Gąsienica-Walczak, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zobowiązał się do udostępniania PPUZ wiadomości o prowadzonych projektach w obszarze uczenia się przez całe życie, podejmowania współpracy w zakresie organizacji targów pracy oraz innych przedsięwzięć związanych ze zdobywaniem nowych kompetencji, a także dzielenia się wiedzą dotyczącą poradnictwa zawodowego.

Osobami odpowiedzialnymi za bieżącą współpracę w ramach porozumienia są: z ramienia Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu – Prorektor ds. współpracy i projektów, dr Bianka Godlewska-Dzioboń, a z ramienia Wojewódzkiego Urzędu Pracy – Katarzyna Lis.

Piotr Starmach 23.07.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również