Kamery live
prognoza pogody

PPUZ w Nowym Targu rozpoczęła współpracę z AWF w Krakowie

15 marca 2023 17:57

23 lutego 2023 roku w siedzibie Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, dr Bianka Godlewska-Dzioboń – p.o. Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu oraz prof. dr hab. Andrzej Klimek – Rektor Akademii podpisali porozumienie o prowadzeniu studiów wspólnych na kierunku sport i turystyka na terenach górskich.

PPUZ w Nowym Targu rozpoczęła współpracę z AWF w Krakowie

Stacjonarne studia pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku sport i turystyka na terenach górskich będą prowadzone wspólnie przez PPUZ w Nowym Targu oraz AWF w Krakowie. Program nauczania realizować będą nauczyciele akademiccy z obu Uczelni, z wykorzystaniem infrastruktury krakowskiej i nowotarskiej wszechnicy. Absolwenci tego interdyscyplinarnego kierunku uzyskają dyplom wspólny obu Uczelni.

Nauczyciele akademiccy – specjaliści swoich dziedzin, nowoczesne zaplecze dydaktyczne, wyjątkowe warunki przyrodnicze, zlokalizowanie Podhalańskiej Uczelni u podnóża czterech parków narodowych, bezpośredni dostęp do ośrodków sportowo-rekreacyjnych uczynią kierunek bardzo atrakcyjnym dla kandydatów na studia, chcących rozwijać się w dyscyplinie nauk o kulturze fizycznej.

Aktualnie Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu czeka na uzyskanie zgody Ministerstwa Edukacji i Nauki na uruchomienie studiów na tym kierunku.

mat. prasowy PPUZ w Nowym Targu

os 15.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również