Kamery live
prognoza pogody

Pozimowe sprzątanie ulic – z użyciem nowego sprzętu (video)

24 marca 2017 09:00
Wyciszenie Włącz dźwięk

Wraz z nadejściem dodatnich temperatur i słonecznej pogody, rozpoczęła się akcja pozimowego sprzątania miasta. Zajmuje się tym jak zwykle Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu. Praca nie byłaby jednak efektywna, gdyby nie wyposażenie w odpowiedni sprzęt, szczególnie, jeśli ten dotychczas używany był już mocno wyeksploatowany. Zapraszamy na materiał video!

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj wielofunkcyjny ciągnik, który wraz z osprzętem może być wykorzystywany w ciągu całego roku. Zakup opiewający na kwotę 214 tys. złotych okazał się bardzo trafiony i potrzebny. Pozwolił też Zakładowi Zieleni na uniknięcie konieczności odpłatnego wypożyczenia sprzętu w celu wykonania niezbędnych prac porządkowych. Nie jest to jednak jedyny sprzęt zakupiony w minionym roku, są też plany na zakup kolejnych niezbędnych urządzeń m.in. samochodu do polewania ulic, co pozwoli nie tylko na sprawniejsze utrzymanie miasta w czystości, ale również na ograniczenie emisji pyłów.

Harmonogram i szczegóły na temat pozimowego sprzątania ulic znajdują się w ogłoszeniach urzędowych. 

 

NT24TV 24.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również