Kamery live
prognoza pogody

Pożegnanie z muzyczną sceną Jarmarku – jak „dali czadu” śpiewający aktorzy

14 sierpnia 2023 14:51

NOWY TARG. Upalna niedziela miała sprzyjać wyciszeniu emocji po nocnych koncertach przez dwa jarmarkowe dni. Prezentacja stowarzyszeń senioralnych i chóru „Srebrne Nuty”, teraz pod kierunkiem Zbigniewa Huptysia, zdawały się tak właśnie działać. Ale gdy scenę wzięli we władanie śpiewający aktorzy – znowu powiało gorącem…

Pożegnanie z muzyczną sceną Jarmarku – jak „dali czadu” śpiewający aktorzy

…I to hiszpańskim. Oczywiście za sprawą Hanny Śleszyńskiej i dwójki jej przyjaciół – również śpiewających aktorów. Bohaterka seriali i powszechnie lubiana aktorka z kabaretowym zacięciem w ogniście czerwonej sukni uraczyła publiczność piosenkami rodem i z Meksyku, i z półwyspu iberyjskiego. Gdy wybrzmiały Kukaracza  i Ja, pierwsza kobieta w Hiszpanii…, Que Viva España – śpiewał już z temperamentną wykonawczynią cały rynek.

Natomiast romantyczna, liryczna Olga Bończyk „Dniem – wspomnieniem lata” postanowiła przypomnieć repertuar Anny Jantar. A „Walc Barbary” z „Nocy i dni” śpiewała tak, że niejednemu łza się w oku zakręciła.

Hanna Śleszyńska rozbawiła wszystkich tragikomiczną opowieścią o zdradzie i odejściu ukochanego. „Windę do nieba” śpiewaną kiedyż przez Elżbietę Dmoch z zespołu „Dwa plus jeden” nucił już cały rynek. A jej koleżanka w zwiewnych, kolorowych kreacjach zapraszała na tik-toka, gdzie ucieszne kawałki prezentuje pod imieniem Grażyny.

Robertowi Rozmusowi, który w Nowym Targu jest gościem dość częstym, a na jednym z wcześniejszych Jarmarków rej wodził jako pan młody na góralskim weselu, pozostawało sięgnąć po bardziej męski repertuar – czyli Krzysztofa Krawczyka. Entuzjazm publiczności towarzyszył mu, gdy śpiewał „To, co dał  nam świat…”.

Było więc w niedzielne popołudnie upojnie, melodyjnie, tanecznie, rozrywkowo, nawet kabaretowo. Żegnali się artyści z nowotarskimi fanami nadal uczuciowo, ale poważnie – pieśnią Zbigniewa Wodeckiego:

Umiemy żyć obok zła

– nauczmy się wreszcie żyć obok siebie.

Z tym przesłaniem zostańmy – przynajmniej do kolejnego Jarmarku.

(asz)

Fot. Paweł Kos

 

 

Anna Szopińska 14.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również