Kamery live
prognoza pogody

Pożegnanie wakacji – jesienne, choć z plażą w tle

3 września 2017 20:08

W pierwszą niedzielę września na nowotarskim rynku odbyła się impreza pod hasłem "Pożegnanie lata", która de facto spinała w jedno kilka wydarzeń. Gwoździem programu był I Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza, a towarzyszył mu festyn na rzecz Fundacji "Szczęśliwe Jutro", występy dzieci z "Septymy" i ogólnopolska akcja "Narodowe Czytanie".

Pożegnanie wakacji - jesienne, choć z plażą w tle

Chłód i mżawka nie przeszkodziła 16-tu dwuosobowym drużynom w rozgrywkach – młodzi siatkarze z różnych stron województwa walczyli dzielnie, świetnie się przy tym bawiąc. Grano do jednego seta liczącego 21 punktów na boisku, na które złożyły się 62 tony piasku. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia był dyrektor MOK Bolesław Bara.

Oprócz rozgrywek sportowych, których nie przerwano nawet na czas Narodowego Czytania i odbywających się w tym samym czasie pod kinem “Tatry” uroczystości 75. Rocznicy Holocaustu (rocznicę tę uczczono jednak minutą ciszy), na płycie rynku na najmłodszych czekała z plastycznymi przyborami Ela Kolusz, zachęcając do wykonania bezludnej wyspy, nie brakło kiełbasek z grilla i napojów, a dochód z ich sprzedaży zasilał konto Fundacji “Szczęśliwe Jutro”, której głównym celem jest budowa Domu Dziecka dla młodocianych matek we Wróblówce. Chętnych do wsparcia inicjatywy było całkiem sporo – podczas niedzielnego popołudnia udało się zebrać 1 352 zł i 10 euro.

Z programem artystycznym wystąpiły wokalistki “Septymy”, natomiast zaplanowane pokazy deskorolkowe raz jeszcze musiały zostać odwołane ze względu na pogodę.

/os

NT24TV 03.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również