Kamery live
prognoza pogody

Pożar fabryki 3M w Skomielnej Białej – straty duże, nikt nie ucierpiał

26 marca 2017 13:39

W sobotę ok. godziny 16 doszło do wybuchu pożaru w największym zakładzie pracy w Skomielnej Białej - firmie 3M. Dziś wydała ona oficjalne oświadczenie, z którego wynika, że w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Pożar fabryki 3M w Skomielnej Białej - straty duże, nikt nie ucierpiał

W gaszeniu pożaru brało udział min. 15 jednostek straży pożarnej z okolicy. Pożar szybko się rozprzestrzenił, zajmując niemal cały dach budynku. Dym widoczny był z odległości kilku kilometrów. Akcja gaszenia pożaru trwała wiele godzin ze względu na brak wody i prądu oraz trudno dostępny teren.

Poniżej publikujemy treść oświadczenia firmy 3M:

25 marca 2017 roku, na terenie oddziału 3M Poland Sp. z o.o. w Skomielnej Białej wybuchł pożar. W momencie wybuchu pożaru, na terenie zakładu nie było pracowników 3M. Na terenie zakładu znajdował się pracownik ochrony, który wezwał lidera utrzymania ruchu 3M celem weryfikacji alarmu pożarowego. Obaj po potwierdzeniu pożaru zawiadomili straż pożarną i sprawnie ewakuowali się z terenu oddziału. Nikt nie ucierpiał w wyniku zdarzenia. Nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców oraz środowiska naturalnego. W kontekście zaistniałej sytuacji firma ściśle współpracuje z specjalistycznymi służbami, które pomagają w zabezpieczaniu terenu fabryki. Ze względu na aktualnie prowadzone działania mające na celu ustalenie przyczyny pożaru, dalsze informacje zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.

źródło i fot.: osp.pl

NT24TV 26.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również