Kamery live
prognoza pogody

Pożar drewnianego budynku na zakopiańskiej Cyrhli (zdjęcia)

7 listopada 2022 11:51

Ogień pojawił się w warsztacie i zaczął przenosić się na część mieszkalną. Dzięki szybkim działaniom strażaków udało się uratować budynek mieszkalny.

Pożar drewnianego budynku na zakopiańskiej Cyrhli (zdjęcia)

W sobotę 5 listopada o przed godz. 17 straż pożarna została zaalarmowana o pożarze drewnianego budynku na Cyrhli w Zakopanem. Ogień pojawił się najpierw w drewnianej przybudówce, a następnie zaczął przenosić się na część mieszkalną budynku.

– W momencie dojazdu pierwszych zastępów ogień zaczynał się już przenosić na część mieszkalną. Dzięki sprawnie podjętym działaniom udało się ją obronić. Nasze działania polegały na wprowadzeniu ratowników do pomocy przy pracach rozbiórkowych i dogaszaniu – informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelisku.

Ze względu na wąskie drogi i trudno dostępny teren droga przez Cyrhlę została całkowicie zablokowana.

W akcji gaśniczej uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG Zakopane, OSP Olcza, OSP Poronin, OSP Murzasichle i OSP Kościelisko. Na miejsce pożaru przyjechały także policja, pogotowie energetyczne i zespół ratownictwa medycznego.

Fot. OSP Kościelisko

Redakcja 07.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również