Kamery live
prognoza pogody

Powracający z zagranicy mogą przejeżdżać już przez Słowację

Dla tych Polaków pracujących za granicą, dla których przejazd przez polsko-niemieckie przejścia graniczne wiązał się wydłużeniem dotychczasowej podróży, mamy dobre informacje. Słowacka Policja Graniczna sporządziła formularz dla naszych rodaków; Po jego wypełnieniu Polacy nie będą mieli żadnych problemów z przejechaniem przez kraj naszych południowych sąsiadów. 

Powracający z zagranicy mogą przejeżdżać już przez Słowację

Na zdjęciu: Przejście graniczne w Chyżnem

Jak czytamy w komunikacie Policji Granicznej Słowacji:

“Obywatele Polski, którzy przebywają za granicą a planują powrót do kraju przez Słowację, zobowiązani są do wypełnienia odpowiedniego formularza. Formularz ten należy przesłać z odpowiednim wyprzedzeniem na adres: [email protected] przed planowanym wjazdem na terytorium Słowacji.

Dodatkowo zaleca się, aby obywatele Polski pracujący za granicą i planujący swój powrót do kraju przez Słowację, wypełnili drugi formularz i wysłali go odpowiednio wcześniej na adres: [email protected]Usprawni to przeprowadzenie kontroli granicznej”

Oba formularze możliwe są do pobrania na stronie internetowej Polskiej Straży Granicznej (KLIKNIJ! aby zobaczyć). 

Tymczasem, jak informują nasi czytelnicy, w wielu przypadkach słowacki rząd przyznaje pozwolenie tylko na jednorazowy przejazd i dotyczy ono wyłącznie powrotu do Polski. Ma to być ukłon w stronę tych, którzy chcą na stałe powrócić do własnych rodzin.

/źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej/

/ps/

Piotr Starmach 30.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

8 komentarzy
Pracujący za granicą 12:29 04.06.2020

Ja się pytam kto im dał prawo do zamykania granic złamali wszelkie prawa człowieka i pozamykali nas w domach i mieszkaniach a ludzi było mniej chorych jak na grypę i mniej zmarło. Pozamykali nas jak było paru chorych teraz otwierają wszystko jak jest 25 tysięcy zainfekowanych. TO WIELCY TEGO ŚWIATA SĄ CHORZY NA UMYŚLE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Krysia 21:41 01.06.2020

Nie ma możliwości przejazdu do pracy W Austrii. Zostają tylko Niemcy i nadłożenie drogi

Anka 10:00 02.06.2020

Oczywiście że jest, składa Pani o pozwolenie do ambasady słowackiej i można spokojnie jechać. Do tego nie tak, jak ktoś napisał że tylko raz. Można o każdy przejazd składać. Po co sobie dodawać tyle drogi przez Niemcy.

Dariusz 21:01 31.05.2020

Niestety wszystko musi być napisane w tak mało jasny sposób. Nie pierwszy raz się zastanawiam jaki przekaz ma informacja

Jarek 18:34 31.05.2020

Ktoś się orientuje, czy jak jedziemy w trzy osoby to po prostu musimy to wypełnić trzy razy i wpisać jedno auto ta? I nie będzie problemu?

Gosc 08:50 31.05.2020

Czy tylko obywatele RP beda mogli tranzytem przejechac przez terytorium Slowacji a czy obcokrajowcy tez,,,po wypelnieniu takiego formularza,,,,, dziekuje

oko 10:40 31.05.2020

Wyślij a dowiesz się. :)

Franc 08:13 31.05.2020

Szkoda ze robicie ludziom wodę z mózgu. Słowacja wydaje tylko RAZ ZGODĘ DLA JEDNEJ OSOBY - jest to zgoda na tzw repatriacja tyle. To było dozwolone od dawna

Zobacz również