Kamery live
prognoza pogody

Powiatowy Magazyn Pomocy dla Ukrainy w Nowym Targu zakończył działalność

Powiatowy Magazyn Pomocy dla Ukrainy w Nowym Targu zakończył działalność. Działał przez około sto dni. 

Powiatowy Magazyn Pomocy dla Ukrainy w Nowym Targu zakończył działalność

Magazyn utworzony został w dniu 1 marca w ramach Wojewódzkiego Systemu Koordynacji Pomocy dla Ukrainy. W trakcie swojej początkowej działalności za pomocą RARS, na Ukrainę wysłano z magazynu 42 palety darów (produkty spożywcze, chemia gospodarcza i odzież). Następnie pomoc skupiła się na mieszkańcach Ukrainy przybywających na teren powiatu nowotarskiego, uciekając przed wojną.

Na miejscu wydano ponad 150 palet darów: żywności, odzieży oraz środków higienicznych. Powiatowy magazyn był miejscem, gdzie można było znaleźć pomoc rzeczową. Do ostatniego dnia działalności wydawane było pieczywo dla obywateli Ukrainy.

-W tym miejscu serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy przekazywali dary do naszego magazynu, podziękowania kieruję również do pracowników starostwa oraz wolontariuszy, którzy zaangażowani byli w działalność magazynu, poświęcając swój czas i energię na pracę, która niejednokrotnie do lekkich nie należała – podkreśla Starosta Nowotarski Krzysztof Faber.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

os 15.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Aleks 22:07 15.08.2022

Dokąd teraz z pomocą rzeczowa??

Zobacz również