Kamery live
prognoza pogody

Powiatowe nominacje, „szpitalne” uchwały

29 września 2017 18:49

POWIAT NOWOTARSKI. Wrześniowa sesja Rady Powiatu była okazją do podziękowań za wieloletnią pracę dla odchodzących szefów powiatowych placówek i do powierzenia stanowisk tym, którzy będą pełnić obowiązki przez następną kadencję.

Powiatowe nominacje, „szpitalne” uchwały

Jadwidze Maciążek, która Poradnią Psychologiczno-Zawodową w Rabce-Zdroju kierowała przez 25 lat – i aż się teraz dziwi, że taki szmat czasu – starosta Krzysztof Faber gorąco dziękował za profesjonalizm, zaangażowanie i życzliwe, empatyczne podejście widoczne w kontaktach z klientelą placówki. Na wdzięczność zasłużył też Krzysztof Waksmundzki, który pełnił funkcję dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem.

W kierowaniu rabczańską Poradnią Psychologiczno-Zawodową zasłużoną panią dyrektor zastąpi teraz Ewa Paśko. Stanowisko dyrektora Zespołu Szkół przy ul. Kościuszki w Rabce-Zdroju zostało powierzone Irenie Jaworskiej. Zespołowi Szkół Ogólnokształcących im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu przez kolejną kadencje dyrektorować będzie Beata Tarnowska. Dyrektorem rabczańskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Romera nadal będzie Marek Świder.

Stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem przez najbliższą kadencję piastował będzie Leszek Wołek. Dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Nowym Targu pozostaje Tadeusz Kalata.

Powiatowi radni uchwałami przyjęli zmiany w statucie Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego, które służą rozszerzeniu działalności oddziału psychiatrii i zorganizowaniu nowego oddziału kardiologiczno-internistycznego z kardiologią inwazyjną, co wiąże się z rozwiązaniem umowy na dzierżawę pomieszczeń, zawartej ze spółką INTERCARD, która usługi z dziedziny kardiologii inwazyjnej świadczyła w Podhalańskim Szpitalu przez ponad dziesięć lat, organizacyjnie pozostając jednak poza jego strukturą.

Uchwalone zmiany sankcjonują także zamysł stworzenia dziennej rehabilitacji kardiologicznej dla pacjentów po zabiegach i wymagających intensywniejszego nadzoru oraz szybszej hospitalizacji. O zakontraktowanie takich usług Podhalański Szpital stara się w Narodowym Funduszu Zdrowia od pewnego czasu, chcąc pacjentom kardiologicznym zapewnić na kompleksową opiekę i ciągłość procedury leczniczej na miejscu.

/asz

NT24TV 29.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również